Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

1860 Henry

front.post
front.public: 07. 03. 2018
000

Opakovací kulovnice 1860 Henry (henryovka) byla  první funkční  opakovací puška. Těchto zbraní bylo vyrobeno pouhých 1700 kusů.


 


 


Tuto pušku zkonstruoval B.Tyler Henry z firmy New Haven Arms na začátku občanské války. Byla velice oblíbená avšak oficiálně se nedostala do výzbroje žádné armády. Byli s ní sice vybaveny některé jednotky unionistů, avšak toto byli pouze soukromé aktivity velitelů. Výzbrojní správa prohlásila, že taková kadence výstřelů povede jen k plýtvání střeliva.


 


Jižané říkali o této zbrani, že je to zatracená yankejská puška která se nabije v neděli a střílí celý týden. Byla to pravda, protože zásobník pojal až 15nábojů a voják mohl vystřelit až patnáctkrát za sebou, což byla v tét době naprosto nevídaná věc.


Původní originální náboj pro tuto pušku byl 44Henry s okrajovým zápalem. Standartně byla vyráběná s bronzovým rámem, ale existovaly i rámy železné,avšak jen pouze omezené množství. V současné době se tato replika vyrábí v ráži 44-40 a 45Colt a v délce hlavně 24“ na 13 ran.


 


 


 


Pokud se rozhodnete pro zakoupení „henryovky“ je tu jedna věc, která vás jistě potěší. Nemusíte kvůli tomu navštěvovat nejbližší oddělení policie s pravomocí vydat povolení k nákupu zbraně. Pokud se vám tedy zalíbí ve výkladní skříni, když si zrovna jdete koupit střelivo, můžete si jí rovnou odnést domů.


Jestli se už teď těšíte, až si v kostýmu Apače půjdete na střelnici trefit pár bizonů vyobrazených na pojízdných terčích, připravte si zhruba třicet portrétů Františka Palackého, protože se nejedná o nějakou běžnou uloženku, ale o prvotřídní reprodukci legendární Henryovky.


 


 


 


DAVE WESTERN GUNS s.r.o. 


Naše firma vznikla v roce 2002 a jsme jediná firma v České republice, která má  specializaci na westernové, perkusní a křesadlové zbraně a také pistole model 1911.


Firma prodává maloobchodně i velkoobchodně. Přesto firma radši pokud prodává přímým zákazníkům - střelcům. Protože máme rádi kontakt s konečným zákazníkem,abychom mu mohli pomoci a poradit, s výběrem zbraně, ale i střeliva, přebíjením a doplňky ke zbrani. Necháme např.vyrobit opasek a holstr i na míru střelce. Můžeme dát kontakty na další westernové střelce v blízkosti zákazníkova bydliště, přihlásit do AWS – Asociace Westernových Střelců atd.


 


Více zde: https://www.zbrane-dave.cz/