Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Airsoftové války

front.post
front.public: 24. 11. 2015
000 – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený – obnovený
Airsoft je vlastně hra na moderní vojáky. Hráči po sobě střílí zbraněmi na malé lehké plastové nebo keramické kuličky, jejichž vzhled napodobuje reálné zbraně. Varianty hry jsou různé a to buď sportovní, nebo napodobující skutečné vojenské jednotky včetně výcviku a výstroje.
O tomto druhu zábavy se poprvé mluví ve Východní Asii, především Japonsku, na konci osmdesátých let 20 stol. Do České republiky přišel hned po roce 1989, kdy zde byly již k dostání airsoftové zbraně nejdříve natahovací a pak už i elektrické. Po překročení nového tisíciletí airsoft nabral prudce na oblibě a vznikla poptávka po daleko výkonnějších zbraních.
Pravidla airsoftu
Airsoft je založen na čestnosti hráčů, tedy pokud je hráč trefen – zabit, sám se musí „udat“ heslem „mám“, „zása“, „jsem mrtvej“, zvednout obě ruce, nasadit reflexní vestu a opustit co nejrychleji hrací plochu. Nesmí nikdy komunikovat s ještě „živými“ hráči, dokud hra neskončí. Nesmí se po nich střílet a mrtvý se nikdy nesmí vydávat za živého a naopak. Zakázáno je i tělesný kontakt ostatních hráčů a agresivní chování. Cíl je jasný: Splnění předem stanoveného úkolu dle klasických vojenských scénářů – získání vlajky, záchrana osoby, obrana budovy nebo její obsazení, získání území, …..

 

 

Vyřazení ze hry
Hráče můžeme vyřadit ze hry několika způsoby:
Nejčastější je samozřejmě přímý zásah kuličkou ze zbraně, střepinou při výbuchu z imitace granátu ve vzdálenosti až 10 metrů, ve výjimečných případech bodnutím plastovou napodobeninou dýky a vzdáním se. Samozřejmě všechny tyto způsoby je si třeba utvrdit před začátkem samotné hry.

 

Jelikož v dnešní době je tento sport považován za velmi oblíbený, veškerou výbavu seženete bez problémů na internetu v nejrůznějších e-shopech a to i v různých cenových relacích.

Foto © depositphotos.com/chatchai