Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Amigo X Kizlyar Supreme si pověsíte na krk

front.post
front.public: 11. 01. 2020
000-obnoveny-

Zaměřme se pro tentokrát na méně známého výrobce nožů z ruského Petrohradu a ponechme v prozatímním ústraní konkurenční značky tipu Kabar nebo Gerber.


 


Řeč je o celkem mladé firmě, která na trh vstoupila teprve před deseti lety a hned o sobě dala vědět koncepty vystupující pod názvem Kizlyar Supreme.


 


Na slávu se musí počkat
Petrohradský výrobce vyčkával na svou chvíli s maximální trpělivostí. Důvěra v kvalitně provedený nůž, skvělou ergonomii a přijatelnou cenu bylo tím jediným, o co se ruská výroba opírala. Značka Kizlyar se o své slovo hlásila přes dva roky a nakonec se v letech 2011 zařadila do produktové nabídky po celém světě.


 


Své místo si Kizlyar Supreme vybojoval
Aktuálně jsou nože značky Kizlyar populární po celé ruské federaci a stále si drží svého záměru - tvořit nedílnou součást nabídky účelných High-Tech nožů. Společnost nabízí celkem rozsáhlý sortiment a rozhodně má v oblasti chladných zbraní co předložit.


 


Zajímavý kousek Amigo X
Posuňme dnešní téma vpřed a přibližme si zajímavý kousek Amigo X. Na první pohled nenápadný - leč detailně designovaný nůž menších rozměrů. Amigo X neměří více jak 133 milimetrů, přičemž na čepel připadá pouhých 69 milimetrů. Po pravdě řečeno jeho řezná část má nakonec jen 50 milimetrů s vytvarovanou čepelí ve stylu Drop-point.


 


Další specifikace ruského prcka
Amigo X je obdařen nejbytelnější verzí konstrukce známé jako Full Tang a nabízí 3 milimetrovou čepel po celé své délce. I s pouzdrem váží 120 gramů. Na trhu se pak objevuje v kvalitnějším materiálovém provedení D2 a v levnější ocelové modifikaci AUS8. Pouzdro i střenky jsou pak zhotovené jak jinak než z celosvětově uznávaného materiálu G10.


 


Výhoda nošení na krku a náročnost tasení
Amigo X je určen k zavěšení na krk, kde ho lze velmi efektivně využívat i ve chvílích skutečné nouze. Nastavitelnost šňůry umožňují celkem čtyřem dírkám sloužícím k provlečení. Další volbou nošení představuje klip a jeho umístění na opasek. Určitě vás zajímá efektivita tasení a náročnost provedení takového pohybu.


Pouzdro nože je perfektně navrženo, takže váš palec zcela přirozeně sklouzává k místu odjištění. K tasení není třeba používat sílu, ale jemné stlačení směrem k pouzdru. Amigo X se dá označit za schopného malého pomocníka s dobrou odolností a využitelností.