Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Anderson Silva

front.post
front.public: 23. 09. 2019
time00-kopie – obnovený

Celým jménem Anderson da Silva se narodil čtrnáctého dubna 1975 v Brazílii. Přezdívá se mu Spider neboli pavouk, měří sto osmdesát osm centimetrů a váží osmdesát čtyři kilo.   Většinu dětství žil s tetou a strýcem, který byl policejní důstojník. Jako dítě začal cvičit džiu-džitsu a posléze toto bojové umění začal učit i ostatní ze sousedství. Zhruba ve věku třinácti let už začal vydělávat, aby mohl pomáhat rodině.  


 


Následně se učil další styly, až definitivně přešel v šestnácti letech na Muay Thai. Zápasit začal v roce 1997 a výhry si dokázal udržet až do roku 2000, kdy přišla jeho první ztráta. Pokud by se mělo poukázat na něco, co je rozpoznatelným znakem v boji da Silvy, tak je to zcela jistě rychlost, a to jak v úderech, tak i v pohybu. Navíc se musí připočítat technika, jenž není vůbec čitelná, protože pokaždé udělá něco jiného.   


 


Andersona da Silvu považují za číslo jedna ve své váhové kategorii. Na svém kontě má i zápas, který se dá označit za kaňku, i když ne jeho vinou. Stalo se to sedmého srpna 2010 v souboji s Chaelem Sonnenem z USA. Ten mu sice podlehl po velkém souboji, ale pak se zjistilo, že Američan byl pod vlivem dopingu.   Jestli si někdo myslí, že jeho život je napěchován skandály, tak to by se dosti zmýlil. Jako jeden z mála sportovců má bohatý rodinný život. Je ženatý a s manželkou vychovávají pět dětí - tři syny a dvě dcery. Mimo mnoho úspěchů v MMA a celkově jako bojovník, však natáčí i dokumenty a filmy.