Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Balistické brýle BOLLÉ FURYKIT

front.post
front.public: 05. 01. 2018
000  – obnovený – obnovený

Při střelbě je potřeba mimo bezpečnostních návyků používat také ochranné pomůcky. Těmi základními jsou ochranné brýle a sluchátka nebo jiný chránič sluchu. Nejen při pohybu a manipulaci se zbraní, ale především při střelbě vznikne mnoho situací, které mohou ohrozit Vaše oči. Při výstřelu vzniká spousta spalin, ze zbraně odlétává spousta mikročástic vzniklých výstřelem a asi nikdo by nechtěl, aby mu vletěly do oka.  Pro tyto účely jsou ochranné brýle povinnou výbavou. Pokud někdy přijdete na střelnici, určitě Vám zapůjčí nějaké erární. Je potřeba počítat s tím, že ne všude mají moderní tipy, které Vám padnou, ne přes všechny je dobře vidět…. Pokud to se střelbou myslíte Vážně, rozhodně si kupte svoje vlastní.   S čím je potřeba u ochranných brýlí počítat? Především Vám musí dobře padnout. Nejen v přední části, aby dobře seděly na nose, ale počítejte s tím, že si přes brýle dáváte sluchátka popř další vybavení a proto je důležitý i tvar a tloušťka nožiček. S brýlemi se budete po střelnici pohybovat a pokud budete trénovat taktickou střelbu určitě oceníte nějakou gumičku nebo jiný systém, zabraňující pádů brýlí.  


  


Pro všechny účely střelby je určitě vhodný model Bolle Furykit, který obsahuje v podstatě troje brýle v jednom. V ochranném obalu najdete základní brýle s rámečkem nastavitelným v oblasti nosu a tři zorníky. Zorníky jsou u těchto brýlí zvláště důležité, protože disponují tzv. balistickou ochranou a certifikací dle norem STANAG 4296, což znamená že jsou dle norem pohodlné k nošení, mají nízkou hmotnost, odolnost proti poškrábání, redukce zamlžení, kvalitní rozhled v rozsahu 160º, jasnost, celkový vzhled nebo kompatibilita s ostatními ochrannými prostředky, například s helmou nebo s obličejovou maskou.  


 


 


 


Zabarvení zorníků je čirá, kouřová a ESP,  což je inovativní úprava pro snížení oslnění a škodlivého  vlivu modrého světla, ESP = Extra Sensory Perception tedy extra smyslové vnímání.  Speciální povrchová úprava s ochranou proti zamlžení zabraňuje srážení vlhkosti za vysokých teplotních rozdílů a umožňuje nositeli brýlí pracovat nerušeně za ideálních podmínek. Toto oceníte především v české kotlině, kde se počasí střídá a zamlžení brýlí je defakto největší problém. Povrchová úprava s ochranou proti poškrábání zvyšuje životnost a odolnost skel, protože se zabrání škrábancům, které by narušovaly vidění.   Brýle Bole Furykit jsme testovali jak při běžném provozu na střelnici, tak při taktickém treninku a extrémním pohybu a výše uvedená fakta můžeme jen potvrdit. Jako velko devizu těchto brýlí bychom označily právě tři různě zabarvené zorníky, ze kterých si každý vybere. U nás rozhodně vyhrál zorník ESP, který skvěle funguje za každého počasí.  


 


HQH System spol. s r.o.


Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení. S odkazem na naše bohaté zkušenosti v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí naše společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí. Pravidelně pořádáme odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Jsme zástupci většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodávané policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřujeme i na komerční trh.


http://shop.hqh.cz