Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Beretta 92FS Compact inox Novak Sight - 9mm Luger

front.post
front.public: 11. 05. 2020
000-obnoveny-

Jen těžko naleznete více testovanou poloautomatickou zbraň určenou k osobní ochraně. Americké vojsko se nechalo přesvědčit její edinečností a při výběru doplňkového arzenálu sáhlo po vysoce odolné a za všech okolností spolehlivé Berettě.


V rukách vojenských složek je tento model znám spíše pod označením M9 Beretta U.S.A. Pozměněný název se objevil společně s několika málo úpravami.


Společnost Beretta patří mezi nejzkušenější výrobce Evropy
Beretta 92FS Compact inox Novak Sight - 9mm Luger se řadí do skupiny poloautomatických zbraní. Své slávy a celosvětového uznání se dočkala v 80. letech 20. století, kdy se vítězně zúčastnila výběrového řízení vypsaného americkou armádou. Bylo na čase obměnit dosluhující arzenál a poskytnout armádě zcela nový model korespondující s aktuálními požadavky na kvalitu. Beretta si svou spolehlivostí získala titul nezničitelné zbraně a bez větších problémů ve výběrovém řízení zvítězila.


  


Velkokapacitní zásobník a dvojčinná spoušť
Beretta 92FS Compact inox Novak Sight - 9mm Luger patří mezi úplně první zástupce modelové řady 92. Při projektování konstrukčního řešení se k výrobě přistupovalo, jako by se měla stát součástí výbavy bezpečnostních složek. Pro civilní trh tak vznikla nadstandardní poloautomatická pistole vycházející z platformy 951. Mezi novinkami se objevila například dvojčinná spoušť nebo velkokapacitní zásobník. Po několika letech přichází modifikace na popud samotných uživatelů, kteří se dožadovali úpravy ergonomie.


Beretta 92FS vás rozhodně ochrání
Beretta 92FS Compact inox Novak Sight - 9mm Luger je určena především k ochraně majetku a osob. Náročné testy poukázaly na nesmírnou spolehlivost zbraně a celé její mechaniky. Působivá palebná síla byla bez zádržky použita celkem 17 500 krát. Průměrná životnost zbraně je pak stanovena na 35 000 výstřelů.


Technologie Berett jde kupředu
Společnost Beretta a její model 92 se neustále podrobuje technologickému vývoji, což vede k upevnění pozice mezi nejlepšími zbraněmi vůbec. Model 92 patří mezi nejpřesnější osobní zbraně na současném trhu a svým majitelům navíc poskytuje nadstandardní palebnou sílu. Zbraň je dodávána v klasickém provedení, ale i v inoox variantě. Pro nesmírnou popularitu se společnost Beretta opakovaně rozhodla pro výrobu limitovaných edic, čímž se celá nabídka stává mnohem rozmanitější.


Kapacitu zásobníku určuje 15 nábojů. Tělo zbraně je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli. Nepokulhává ani v otázce použitých mířidel, kde se usazení dočkal Novak Sight. Celková délka zbraně je stanovena na 195 mm, přičemž na hlaveň připadá 109 mm. Výtečné vlastnosti a pravidelné vylepšování modelové řady určuje, kdo i nadále obhajuje pomyslné prvenství na trhu s osobními zbraněmi.