Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Bez vody to nejde

front.post
front.public: 15. 08. 2020
000 

Ať už se dostanete do jakékoli situace bežného života nebo jak my říkáme do survival situace potřebujete vodu. Protože bez vody to prostě nejde.


 Je vcelku jedno jestli zabloudíte ve městě, v lese, nebo zda nastane Apokalypsa, ale pokud nebudete mít vodu tzn přísun tekutin, prostě a jednoduše umřete. A co s tím?   Je potřeba si vodu a tekutiny zajistit. Jistě jste viděli hromadu apokalyptických scifi, nebo třeba kultovního Ramba. Všichni potřebují pít. Ve městě jsou vodovody, jsou zde automaty a prodejny kde lze tekutiny získat, ale co venku? Co uděláte v přírodě pokud zrovna nenarazíte na křišťálovou studánku?   Nevíte? Tak se to naučte! A to nejlépe od odborníků, kteří mají podobné procesy vyzkoušené v praxi.  


 


 


 


Kde začít? Pokud jste v přírodě a máme možnost, je třeba používat vodu kterou máme k dispozici, nejideálnější je tekoucí čím blíže k vývěru - prameni tím lépe a je menší šance na znečištění. Není špatné si projít pár stovek metrů proti proudu jestli tam neleží nějaká uhynulá zvířata. Nikdy nic neriskujte a pokud vás netlačí čas a vy si nejste jisti čistotou tak ji při dostatku času převařte když ne použijte chemii.  


 


Pokud vám to okolnosti dovolí a vy se můžete na nouzi čisté vody připravit doporučuji koupi keramického filtru na trhu jejich velké množství a více či méně kvalitní poměr cena výkon plus ušetřený čas jsou nezanedbatelné nehledě na to, že ne všichni dobře snášíme chemicky upravenou vodu.  


 


 


 


Pokud jsou v potoce raci nebo pstruzi, voda je čistá a měla by být pitná. V extrémních případech můžete vypít i svojí moč. Je to asi z 95% voda a zbytek jsou vyloučené odpadní látky (minerály). Dá se Vypijte jí, ale rychle, po krátkém čase se mění na líheň bakterií.Také je to základní dezinfekce, takže pokud se například říznete, pomočte si poraněné místo.   Že Vám to zní morbidně? Tady se bavíme skutečně o přežití takže všechno stranou.  Jestli chcete vědět víc o tom jak v přírodě vodu získávat, jak ji vyčistit a tak dále vzdělávejte se.    


 


JS Outdoor “Umět přežít znamená schopnost adaptovat se a improvizovat. Adaptace a improvizace záleží na znalostech a zkušenostech. Znalosti a zkušenosti získáte na našich kurzech." Jsme outdoorová agentura zaměřená na kurzy přežití ve volné přírodě s možnými doplňkovými kurzy jako střelba, lezení, sebeobrana a první pomoc. Po letech získávání zkušeností v nejrůznějších extrémních podmínkách a situacích jsme se rozhodli Vám touto cestou předat naše znalosti. Pořádáme kurzy pro 6-30 osob formou teambuildingů na 1-4 dny, celoročně a celorepublikově. Věnovat se Vám budou profesionální armádní instruktoři s bohatými zkušenostmi z různých krizových situací a misí z EVROPY, AFRIKY, ASIE a JIŽNÍ AMERIKY.   " Naučíme Vás jak se v krizových situacích spolehnout sami na sebe a ochránit tak své blízké! "


http://www.jsoutdoor.cz