Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Bezpečnostní schránka SPEEDVAULT SVB 500 BIOMETRIC

front.post
front.public: 08. 10. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Každý majitel zbrojního průkazu, který si pořídil krátkou samonabíjecí zbraň, jistě řeší její uložení na bezpečném, ale při tom dostupném místě. O to víc, pokud pracujete například jako obsluha na čerpací stanici, ve večerce, nebo za barem.


 


V takovém případě se pohybujete na místech, kde je zvýšené riziko přepadení a vaše pozornost musí být tedy o kousek zvýšená. K pocitu bezpečí nám všem majitelům zbraní, kteří nosíme zbraň u sebe, přispívá také to, že umíme se zbraní zacházet a v krizové situaci jí umíme použít. K tomu je nutné mít zbraň co nejrychleji dostupnou jak při chůzi, tak při práci za barem, nebo pultem. Dnes vám představím velmi efektivní a praktický způsob jak vyřešit bezpečné uložení zbraně na pracovišti zákonným způsobem.


  


Tím řešením je bezpečnostní schránka „Speedvault SVB 500 Biometric“. Už na první pohled je použití, způsob montáže i správný výběr místa pro tuto schránku velmi intuitivní, přesto jsou zde vlastnosti, které tak zřejmé nejsou. Základní rozměry jsou 32x20x9 cm. Tento rozměr je zvolen tak, aby bylo zde možné uložit 90% typů krátkých zbraní. Jednou zbraní z těch zbývajících 10 % jsou například revolvery ráže .44 magnum, které svými rozměry spíš připomínají kladivo na čarodejnice. Tato ráže byla původně určená pro použití kovbojů při obraně proti rozzuřeným bůvolům, proto by vám v případě použití v obraně moc soudců nálepku přiměřená obrana asi nenalepilo. S většinou běžných krátkých zbraní ale žádný problém nebude. Na Glocka ideální.


 


Velkou zajímavostí je tady biometrický zámek, který zkracuje dobu tasení z trezoru v případě ohrožení života, nebo majetku. Protože pachatel nebude určitě čekat, než namačkáte číselný kód, nebo nenajdete klíč. Navíc se naskýtá možnost, využít tento trezor pro více zaměstnanců, protože do něj lze nahrát až 120 otisků prstů. Takže každý kdo má směnu, si může uchovat svou zbraň v připravené poloze na svém pracovišti. Po krátkém čase se vám používání zalíbí, ať už jste v přímém ohrožení života, nebo máte trezor jen pouze jako zpříjemnění své ochrany. Náskok, který vám tento trezor dává, před případným útočníkem oceníte především v situaci, kdy budete svojí patnácti ranou devatenáctku géčko skutečně potřebovat. Jako záložní možnost samozřejmě dostanete klíč, kterým lze trezor kdykoliv otevřít, například pokud se vybije baterie, nebo přijdete o prst.


 


 


HQH System spol. s r.o.


Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení. S odkazem na naše bohaté zkušenosti v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí naše společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí. Pravidelně pořádáme odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Jsme zástupci většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodávané policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti na naší široké škále zastoupených produktů se úspěšně zaměřujeme i na komerční trh.


 


http//shop.hqh.cz