Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Bojové nože D-Force

front.post
front.public: 04. 10. 2018
000 – obnovený

S množstvím lidí, kteří se zabývají sebeobranou a vybavením pro přežití vyvstávají nové požadavky na vybavení a na nože především. Mimo světových značek vzniká v České republice trh menších výrobců velmi zajímavých produktů.  Většina velmi kvalitních výrobků vzniká z nadšení jejich tvůrců a po jejich uvedení na trh se teprve stávají z hobby klasickým komerčním produktem a obchodním artiklem. Toto je i případ bojových nožů řady D-Force z produkce české firmy Unrra Group s.r.o.. Nožířské a zbraňové výrobky nejsou primárním produktem společnosti, ale díky zkušenostem v oblasti ochrany a taktiky dalo nadšení a chuť tvořit něco nového vzniknout něčemu zcela unikátnímu. Český nožířský trh, který je v notném tlaku zahraničních výrobců obohatila série bojových nožů D-Force, které rozhodně stojí za povšimnutí.  


 


 


 


D-Force Pirad je víceúčelový bojový nůž, elegantních čistých tvarů a bez veškerých zbytečností designově jasně plní svůj účel. S dokonalou útočnou geometrií čepele a logickou ergonomií rukojeti je prodlouženou rukou bojovníka při každém druhu boje. Vznikl jako odpověď na náročné požadavky ozbrojených složek volajících po jediném univerzálním noži, vhodném pro jakoukoliv situaci. Mnohoúčelový bojový nůž použitelný jako nástroj pro přežití i jako klasický útočný nůž.  


 


 


 


D-Force Razeer je oproti tomu zcela jasná útočná zbraň s jediným cílem, zlikvidovat protivníka. Jedná se o unikátní zbraň, velmi dobře uchopitelnou a ovladatelnou s mimořádně střízlivým designovým i technickým zpracováním. Limitovaná edice tohoto útočného nože vlastní tisíciletou záruku na prorezavění. Tzn až nás za pár set let památkáři vykopou, ještě bude v záruce. Oba nože mají čepel vyrobenou z kvalitní, houževnaté korozivzdorné oceli 1.4034, která splňuje celou řadu požadavků kladených na vojenský nůž. Snadnou udržovatelnost, dobrou brousitelnost, stálost a kvalitu ostří a v neposlední řadě vysokou odolnost v ohybu, krutu a proti rázům. Čepel je chemicky ztmavena pro redukci odlesků a následně mechanicky omílána v keramické směsi pro dosažení hrubého vzhledu.  


 


 


 


Názor odborníka: Bojový nůž D-Force Pirad je typický představitel kvalitních univerzálních nožů, které používají dnešní moderní armády. Nezanedbatelnou výhodou je celonerezové provedení a masivní konstrukce. No a pouzdro, tak to je extratřída! Dýka Razeer míří svým pojetím do jiného segmentu použití – je to nekompromisní zabiják. Skvěle se drží a skvěle se s ní pracuje. Vytknul bych mu jen použité pouzdro, které nemá úchyty pro použití „hlavou dolů“.  


 


Unrra Group s.r.o.


Společnost ze zabývá především "high-risk" bezpečnostními službami pro mimořádně náročné klienty. V rámci své činnosti také vyvíjí vysoce kvalitní výrobky spadající do prémiové kategorie, které nabízí profesionálům, ale i široké střelecké veřejnosti. Samozřejmostí je použítí nejdokonalejších materiálů a technologií a aplikace doživotní záruky na naprostou většinu svých produktů. Více info na http://www.tokarev.cz.