Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Box není rvačka

front.post
front.public: 27. 03. 2019
time01

Je to sport s více jak stoletou tradicí, který je nejen fyzicky, ale i psychicky jeden z nejnáročnějších sportů vůbec. Sport, ke kterému patří jak fyzická připravenost, tak i strategie a taktika.


 


V boxu stejně jako v životě bývá moudrost nad sílu. O tomto sportu bylo natočeno bezpočet slavných filmů, boxeři jsou něco jako Hollywoodské celebrity. Stačí si vzpomenout na Rockyho, nebo šampiona Muhamada Aliho. Stát se dobrým boxerem je velká dřina píle a pokora, protože potřebujete rychlost, techniku ale především výdrž. Ono dvanáct kol v profi ringu stojí spousty sil.  


 


Sportovní box vznikl v 18. století ve Velké Británii. Sportovní box prošel dlouhým vývojem a v současnosti existuje nejen mužský, ale i ženský box. V některých zemích je provozován kromě amatérského i box profesionální. Rozdíl mezi boxem profesionálním a amatérským je nejen ve výstroji, ale i v charakteru zápasu.  


 


Zatímco amatérští boxeři boxují oblečeni do nátělníků a s ochranou helmou, profesionální boxeři boxují svlečení do půli těla bez helmy. Amatérský boxerský zápas se skládá ze tří kol po třech minutách, v profesionálním boxu může zápas trvat až dvanáct kol. Box je celosvětově nejvíce provozovaným individuálním sportem.  


 


 


 


Foto © Depositphotos.com/diego_cervo