Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Cesta poslední pravdy Kjokušin karate

front.post
front.public: 03. 09. 2020
time00-kopie – obnovený-kopie

Mezi další poměrně mladé bojové umění můžeme zařadit korejsko-japonské Kjokušin karate. Podle odborníku z celého světa se patrně jedná o jedno z nejtvrdších bojových umění vůbec. Pravidla vedení boje jsou zde hodně volná a bojovník Kjokušin karate má tak široký repertoár, čím vším může protivníka porazit.  


 


Jestliže Kjokušin karate řadíme mezi velmi mladé bojové umění, pak vězte, že jeho historie se začala psát až v roce 1964. Za jejího zakladatele je považován japonsko-korejský mistr karate Musutacem Ójamou. Místo, kde se tento bojový sport zrodil, je poté Okinawa. Oproti jiným bojovým uměním je specifikací Kjokušin karate fakt, že se zde bojuje bez jakýchkoliv chráničů. Údery jsou tak vedeny v plné síle na nechráněné tělo soupeře. Právě díky tomu, je Kjokušin považován za tak tvrdý a náročný sport.  


  


Jediné tabu při boji, je, že soupeř nesmí vést úder na hlavu soupeře, například jako v boxu, přičemž ovšem kopy do oblasti soupeřovy hlavy dovoleny již jsou. Pokud duel dvou bojovníků neskončí knock-outem jedno z nich, pak rozhoduje větší počet bodů za provedené techniky během zápasu. Není tedy pochopitelně překvapení, že kjokušinští karatisté jsou velmi houževnatí, odolní a jejich příprava na zápasy je v mnoha ohledech jedna z nejdrsnějších na světě.  


 


Nebylo by to pochopitelně bojové umění pocházející z Asie, kdyby nedbalo také na etickou stránku sportu. Bojovníci se tedy krom technik úderů učí také historii tohoto umění a dodržování etických zásad. Podobně jako v klasickém karate je i v Kjokušin karate vyjádřen stupeň kvality bojovníka v barvě pásku, které nosí na kimonu. Je jich celkem osm a opravdový mistr tohoto odvětví smí nosit pásek černé barvy. V Kjokušin karate se také bojuje v několika disciplínách. Mezi ně například patří Tamešiwari, kde se bojovníci snaží rozbít co nejvíce na sobě ležících desek nebo cihel. Mezi další patří také Kata, kde bojovníci ukazují své bojové sestavy a soubory technik úderů.


Foto © Depositphotos.com/DesignPicsInc