Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Co je to Tae-bo?

front.post
front.public: 14. 01. 2019
time01

Tae-bo je moderní druh aerobního cvičení, které kombinuje prvky karate taekwon-do a klasického boxu s prvky tanečního aerobiku.  


 


Tae-bo vzniklo jako kombinace aerobních sportů a bojových umění, dvou zdánlivě protichůdných sportovních odvětví. Průběžně se vyvíjelo a nyní již má zcela odlišnou tvář. Tae-bo má často dovětek THE FUTURE OF FITNESS ? tedy budoucnost fitness.  


 


Pro koho se Taebo nehodí?


Kdo by jej ze zdravotních důvodů cvičit neměl? Tae-bo, stejně tak jako každou jinou aerobní aktivitu vytrvalostního charakteru, není vhodné provozovat při jakémkoli akutním zánětlivém onemocnění. Lidé trpící záchvatovitými onemocněními by měli mít výrazně vyvinutý cit pro nástup prodromálních příznaků, které signalizují příchod záchvatu. Diabetici by měli, stejně tak jako před každou jinou vytrvalostní aktivitou upravit hladinu glykémie tak, aby nedošlo při cvičení k hypoglykémii, resp. Doplnit sacharidy. Není žádná absolutní kontraindikace, pokud jste schopni cítit své tělo a naslouchat potřebám svého těla. Potom dobře víte kdy si udělat přestávku, které techniky třeba vynechat apod. Tae-bo není výkonnostní sport.  


 


   


 


Jak intenzivní je zátěž?


Intenzita lekcí Taebo ale i lekcí Taebo Intro je vždy ve Vašich rukou. Přestávky si děláme, když je potřebujeme. Lekce Taebo může být velmi intenzivní a pokud přijdete do fitness centra a uvidíte, jak se zrovna jedna taková lekce cvičí, určitě to ve Vás vzbudí respekt. Vypadá to opravdu hodně, hodně intenzivně. Techniky a kombinace se v Basic programu cvičí ve dvou rychlostech, tedy slow motion a double time. Pokud si budete chtít ubrat intenzitu, nemusíte cvičit double time a techniku můžete provádět jen slow motion, pokud si budete chtít přidat intenzitu, přidáte si double time na místo slow motion. Při Taebo není zakázáno cvičit jinak než instruktor. Cvičte prostě podle sebe. Při Intro cvičíte zcela samostatně a podle svého pocitu.  


 


Jaké svaly se při Taebo posilují?


Techniky, které používáme v Taebo programu Basic, jsou vybrány tak, aby nebyla vynechána žádná důležitá svalová partie. Proč v Taebo Basic? Taebo, jak jsem již naznačila v předchozích odstavcích, je rozděleno do tří stupňů. U nás se můžete u kvalifikovaných trenérů, kteří absolvovali školení setkat právě s technikami a kombinacemi Taebo Basic.  


 


O NÁS


Sportovní centrum Self Defence MMA se nachází v centru Prahy na Václavském náměstí a nabízí spoustu cvičebních, sportovních i výukových programů. Trénují u nás jedni z nejlepších trenérů a lektorů ČR a to jak v kick boxu, karate, MMA, profesní sebeobrany, kardio tréninků, skupinových cvičení a mnoho dalších. Zabýváme se také sebeobranou, a aby naše centrum nabídlo co nejlepší služby, vytvořil se zde zcela nový a naprosto unikátní bojový styl, který dostal název MMA Street Fight. Jedná se o nejúčinnější a nejkomplexnější cvičení sebeobrany v ČR!


http://www.mmapraha.cz


Foto © Depositphotos.com/studio1901