Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Colt Cobra

front.post
front.public: 22. 04. 2019
000-obnoveny-obnoveny

Po velmi dlouhé době se na scénu opět vrací populární Colt Cobra. Tato malá ruční zbraň vhodná především ke skrytému nošení a k sebeobraně, se po letech čekání opět dočkala svého znovuobnovení a na trh již nyní míří několik tisíc kusů této oživlé legendy.


 


Colt Cobra byl za dobu svého působení představen ve třech variantách. Tou první byl model vyráběný v letech 1950 až 1971, vážil zhruba půl kilogramu a na svou dobu se jednalo o skvělý produkt právě pro sebeobranu. Druhý model se začal vyrábět v roce 1972 a jeho výroba trvala až do léta roku 1981. Svou konstrukcí i celkových vzhledem se velmi podobal slavnému Colt Detective Special, s nímž si ho bylo na první pohled velmi snadné splést.


  


Nejnovější model Colt Cobra se začal vyrábět na konci roku 2016 a na trhu byl uveden z počátku roku 2017, Od svých předchůdců se liší především vahou, ta totiž vzrostla téměř na 750 gramů. Ráže, kterou tato zbraň disponuje je klasická .38 Special. Efektivní dostřel se pohybuje kolem sta metrů, ten maximální je ještě o několik desítek metrů delší. Zbraň má vyšší výhu především díky použitým materiálům, Colt Cobra je totiž vyroben z nerezové oceli s matnou povrchovou úpravou. Kapacita barelového zásobníku je klasických šest nábojů. Rozměry však zůstaly podobné, na jaké jsme byli zvyklí u předchůdců, takže skladnost opět nebude problém.