Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Colt Detective

front.post
front.public: 17. 09. 2020
4R2B8438

To, jakým uživatelům byla tato zbraň především určena již napovídá sám název. Colt Detective a i jeho vylepšená verze Colt Detective Special, jsou velmi snadno ukryvatelné revolvery, jenž však našly využití nejen u policejních a stát ochraňujících složek, ale byly rozšířené i mezi mafiány a činovníky podsvětí.


Ačkoliv Colt Detective, jak již samozřejmě název napovýdá, byl vyroben v americké zbrojovce Colt, jeho kvalitní vlastnosti a střelecký potenciál zajistili, že se tento revolver rozšířil do několika dalších zemí, kde se začal hojně využívat. Mezi ty nejznámější můžeme jmenovat například Japonsko nebo Francii. Stejně jako v zemi výrobce této zbraně, však nebyl Colt využíván pouze policisty.Pro fanoušky počítačových her, se Colt Detective vryl do paměti především díky hře Mafie, kde se revolver velmi často objevuje a stejně jako ve skutečnosti, má i ve hře největší sílu pro boji zblízka. Přesně pro tento typ boje byl také navrhován a od roku 1927 také produkován. Díky jeho malým rozměrům se dal snadno schovat a použít až tehdy, když byl útočník dostatečně blízko. Zíroveń však disponovala velmi pevnou konstrukcí, takže jakkoliv jí poškodit bylo téměř nemožné.


 


Přestože jde revolver snadno schovat a je velmi malý, přesto si udržuje vysokou palebnou sílu, kterou zajištuje bubnový zásobník s kapacitou šesti nábojů, jak je u těchto typů zbraní zvykem. O tom, že byl Colt Detective velmi oblíbenou zbraní, již byla řeč, pokud však přesto hledáte důkaz, najdete ho určitě v délce trvání výroby tohoto revolveru. Ta totiž s přestávkou v letech 1986 až 1993, trvala až do roku 1995, což dělá prakticky 68 let. To je u zbraní velmi neobvyklé a jde na tom vidět, že se jednalo skutečně o nadčasovou zbraň.