Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Colt Detective Special

front.post
front.public: 07. 09. 2018
4R2B8442

To, jakým uživatelům byla tato zbraň především určena již napovídá sám název. Colt Detective a i jeho vylepšená verze Colt Detective Special, jsou velmi snadno uschovatelné revolvery, jenž však našly využití nejen u policejních a stát ochraňujících složek, ale byly rozšířené i mezi mafiány a činovníky podsvětí.


 


Ačkoliv Colt Detective Special byl vyroben v americké zbrojovce Colt, jeho kvalitní vlastnosti a střelecký potenciál zajistili, že se tento revolver rozšířil do několika dalších zemí, kde se začal hojně využívat. Mezi ty nejznámější můžeme jmenovat například Japonsko nebo Francii. Stejně jako v zemi výrobce této zbraně, však nebyl Colt využíván pouze policisty.


 


 


 


Pro fanoušky počítačových her, se Colt Detective Special vryl do paměti především díky hře Mafie, kde se revolver velmi často objevuje a stejně jako ve skutečnosti, má i ve hře největší sílu pro boji zblízka. Přesně pro tento typ boje byl také navrhován a od roku 1927 také produkován. Díky jeho malým rozměrům se dal snadno schovat a použít až tehdy, když byl útočník dostatečně blízko. Zároveň však disponovala velmi pevnou konstrukcí, takže jakkoliv jí poškodit bylo téměř nemožné.


 


Přestože jde revolver snadno schovat a je velmi malý, přesto si udržuje vysokou palebnou sílu, kterou zajišťuje bubnový zásobník s kapacitou šesti nábojů, jak je u těchto typů zbraní zvykem. O tom, že byl Colt Detective Special velmi oblíbenou zbraní, již byla řeč, pokud však přesto hledáte důkaz, najdete ho určitě v délce trvání výroby tohoto revolveru. Ta totiž s přestávkou v letech 1986 až 1993, trvala až do roku 1995, což dělá prakticky 68 let. To je u zbraní velmi neobvyklé a lze na tom vidět, že se jednalo skutečně o nadčasovou zbraň.