Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Dave Canterbury a Dual Survival

front.post
front.public: 08. 09. 2020
000  – obnovený – obnovený

Dave Canterbury je odborník na přežití a zároveň bývalý armádní odstřelovač, kterého jste mohli vidět na Discovery Channelu v seriálu Dual Survival, kde společně s Cody Lundinem představovali techniky, dle kterých si zachráníte život i v nejhorších přírodních podmínkách.


Dave, celým jménem David Michael Canterbury se narodil v září roku 1963. Jeho první práce byla na farmě plazů, poté jako komerční rybář a potápěč na Floridě. V současné době je vlastníkem a  instruktorem na škole „The Pathfinder School LLC“ v jihovýchodním Ohiu. Na YouTubu má vlastní televizní kanál, na který nahrává příspěvky a instruktážní videa ohledně přežití. Dokonce napsal dvě knihy – Survivability for the Common Man a Bushcraft 101.  


  


Dave dříve působil v armádě jako odstřelovač. Získal cenné zkušenosti, které může využít pro přežití v přírodě. Je zároveň zkušeným stopařem a lovcem. Dave se vždy o sebe dokáže postarat a najít cestu do bezpečí. Ovládá techniky přežití a ví, co dělat, když se ocitnete v extrémních situacích v přírodě, kde se nemůžete spolehnout na nikoho jiného než sami na sebe.    


V seriálu Dual Survival, kde získal obsazení, popisuje různé techniky přežití a ukazuje různé přístupy pro řešení krizové situace. Musí tak čelit různým situacím, do kterých se mohou obyčejní lidé také dostat třeba následkem pohromy či katastrofy.    


Pro potřeby přežití má s parťákem Codym k dispozici pouze věci, které najde na místě nebo cestou za záchranou. V seriálu ukazují různé techniky, jak třeba rozdělat oheň, jak si ulovit zvěř, postavit přístřešek. V jednom díle dokonce ukazuje jak vypálit zranění pomocí ohně a střelného plachu. Záměrně se řízne do své paže a s parťákem Codym ukazuje techniku, jak docílit zástavě krvácení. V současné době Dave připravuje novou sérii „Dirty Rotten Survival“ pro kanál National Geographic.