Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Důležité kroky před nákupem první zbraně k osobní ochraně

front.post
front.public: 23. 07. 2020
000-obnoveny-

Existují situace, na které se po psychické stránce zkrátka nedá připravit a někdy se jim dokonce nevyhnete ani fyzicky. Právě tyto důvody stále častěji nutí ke zvážení nákupu první legitimní zbraně. Stačí složit zkoušky a následně navštívit internetovou nebo kamennou prodejnu se střelnými zbraněmi. 


Bohužel, ale tak snadné to není, tedy až do chvíle, než stanete před regálem plného značek a typů v odlišné ráži či velikosti. Nedá se totiž s určitostí říci, jaká zbraň je vhodná právě pro vás, ale pokud se budete držet následujících rad, určitě snížíte negativní dopady plynoucí ze špatného rozhodnutí.


Nedávejte na rady ostatních
Váš kamarád si nemůže vynachválit krásný model 66 od renomovaného výrobce Smith & Wesson a po úchvatném - téměř reklamním - monologu vás přiměje k jeho nákupu. Kde je však dáno, že právě tento model bude vhodný i pro vás? Je třeba si uvědomit, že každá zbraň má naprosto odlišnou charakteristiku zacházení, má jinou váhu i manipulační nároky k výstřelu v rozdílné potřebě síly stisku spouště. 


Silný chlap si s tímto modelem určitě poradí, ale křehká žena dokáže stisknout spoušť jen s velkou obtíží tak, aby dokázala trefit a navíc se u toho nezranila. Skvělou protiváhou k tomuto modelu je pak perfektní model Ruger SR9, který lze ženám přímo doporučit.


Zbraň si vyzkoušejte
Ještě před tím, než dáte na doporučení od kamarádů si zbraň vyzkoušejte, ať máte jistotu, že se vám s ní dobře zachází. Každý solidní prodejce by vám měl nabídnout možnost si zbraň vyzkoušet a také s výběrem poradit. Začínající střelci by se tak měli vyhnout nákupu skrze online shop. 


Nákup příslušenství
Výrobci u svých zbraní myslí i na případná vylepšení a proto konstrukce jednotlivých modelů umožňuje následné upgradování o nejrůznější svítidla, mířidla, rukojeti nebo lasery. Vždy se před nákupem ujistěte, že daný model toto rozšíření umožňuje a vždy se raději rozhodněte pro skladbu zbraně od pod zastřešením jedné značky. Vyhnete se tak případným komplikacím s nefunkčností jednotlivých komponentů. 


Na trhu se rovněž nacházejí modely, které jsou již o různé vylepšováky obohacené. Získáte tak jistotu záruční odpovědnosti přímo od výrobce, což usnadňuje případný reklamační spor. V návaznosti na vyřizování reklamace se před nákupem ujistěte, že se továrna na výrobu modelu nachází v rozumné vzdálenosti. Pokud si objednáte zbraň ze států, na opravu a vyřízení reklamace můžete čekat i několik měsíců.