Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Eddie Stone

front.post
front.public: 03. 10. 2018
000  – obnovený – obnovený

Eddie Stone je SAS specialista a bývalý profesionální voják, který působil v dokumentárním pořadu SAS: Tajemství přežití, kde se proslavil. Jaký byl Stoneův život předtím, než vystoupil v televizi, a v čem spočívá jeho tajemství přežití?  Stone vyrostl v Cambeltownu v Argillshire ve Skotsku, kde jako mladý kluk často rybařil, hrál si na kopcích a okolo pevností blízko jezer v Summerhillu. Hory měl zmapované ještě předtím, než vyrostl. Jak už to bývá, jeho studia byla naprosto odlišná od toho, kam v dospělosti směřoval. Nejprve studoval v Dalintober Primary a následně Campbeltown Grammar škole. Jedním z výsledků jeho vzdělání byla diplomová práce z Business managementu.  


  


V roce 1970 vstoupil Eddie Stone do Skotské gardy, se kterou sloužil ve Velké Británii, Hong Kongu, Belize, Německu, Kanadě a Severním Irsku, kde úspěšně dokončil 8 operací. Dostal se k 22. oddílu SAS, kde prošel tvrdý výcvik a prošel různými fázemi školení. V listopadu roku 1989 oddíl SAS opustil. Jeho adaptace do běžného, civilního života prošla dlouhou cestou. Následně se rozhodl pro práci v jižní Africe v rámci protipytláckých týmů.  


 


Při práci v Jižní Africe měl Eddie Stone tu čest být bodyguardem Nelsona Mandely. V roce 2004 začal pracovat pro International Bodyguard and Security Services Associations (IBSSA) a ve stejném roce byl jmenován generálním instruktorem IBSSA.  


 


V roce 2002 vystupoval Eddie Stone v dokumentárním seriálu SAS – Máte na to? a v roce 2003 natáčel SAS: Tajemství přežití pro BBC, kde vykreslil živé a detailní akce v typických misích. Eddie poukazuje, jak probíhá výcvik nováčků, jak probíhají operace a především, jaká je obtížnost misí protiteroristických jednotek SAS. Zkrátka jde o shrnutí všeho, co se naučil v SAS oddílu. Jeho tajemství přežití spočívá ve vytrvalosti a správné reakci na krizové situace.