Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Ekvádorem na raftu

front.post
front.public: 07. 10. 2019
time02

Jihoamerický stát Ekvádor nám může nabídnout nezapomenutelné sportovní a adrenalinové zážitky, které uspokojí i toho nejodvážnějšího dobrodruha.  Raftaři najdou ideální podmínky na řekách Upano, Quichos nebo Misahuli. Z nich nejnáročnějí podmínky nabízí řeka Upano, která vytváří prudký proud v soutěsce  Namangosa.


 


Její peřeje jsou na raftařském žebříčku zařazeny do nejvyššího stupně obtížnosti a expedice, které se vydávají za adrenalinovými zážitky do této oblasti zpravidla začínají na řekách s nižším stupněm obtížnosti, jako je řeka Misahuli nebo Quichos. Teprve pak se vydávají za tím pravým adrenalinem, do divokých vod plných rozeklaných skalisek, peřejí, vodních prahů a vodopádů.  


 


   


 


Pak se náhle ocitnou zase v mělkých a klidných vodách nenápadně plynoucí řeky, kterou by nikdo nepodezíral z nějakého překvapení. Ze člunů nebo kajaků mohou posádky pozorovat okolní nedotčenou přírodu  a naslouchat hlasům deštného pralesa. Pro výpravy z naší staré Evropy je džungle s bujnou vegetací a divoká příroda plná neznámých živočichů a rostlin, které se nacházejí na břehu řeky skutečnou exotikou nečekaných dobrodružství.   Ekvádor: Ekvádor leží na rovníku, na severozápadě jižní Ameriky u pobřeží Tichého oceánu. Cestovatel tu nalezne přímořskou krajinu i velehory.


 


V Andách žije stále mnoho původních obyvatel, domorodých indiánských kmenů. Pro zemi jsou typickým znakem zasněžené vulkány, barevné indiánské trhy, bílé vesnické kostely, nádherná jezera a amazonské deštné pralesy s vlhkým tropickým klimatem a rozmanitou flórou a faunou. V chladnější a sušší centrální a jižní části najdete oblíbené plážové resorty.


Foto © Depositphotos.com/Photofollies