Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

EPIC™ Combat Helmet Liner Systém

front.post
front.public: 05. 09. 2020
000-obnoveny-obnoveny

I přesto, že Epic Air systémy vnitřních výstelek přileb je využitelný vždy ve více přilbách než pouze v těch jejich, zde je přímo produkt, který uzavírá díru na trhu a je přímo určen jako univerzální výstelka do helem ve velmi širokém spektru.


Tvar základního polštářku je na první pohled zvolen tak, aby byl využitelný na různé rozměry a tvary přileb a zároveň si udržel schopnost odvádět teplo od hlavy, což je velmi častá příčina upadnutí do mdlob v kombinaci s dehydratací a to byste nechtěli zažít uprostřed přestřelky s nepřítelem, vlastně to není zkušenost, kterou by kdokoliv zažít chtěl. Proto je první věcí, která nás při nošení helmy zajímá právě pocení.


 


Každý se potíme na jiných místech a v jiné intenzitě. Co ale jisté je, že pokud na sobě máte odolný oděv, balistickou vestu, 35 kilogramů v batohu na zádech a zbraň v ruce, jediné místo kudy se bude odpařovat voda, kterou vypotíte, je hlava, protože to je jediná část těla, kterou nemáte zakrytou a tak je to pro tělo logický chladič. Je totiž jedno zda je plus, nebo mínus třicet stupňů, teplo a pot stále stoupá kolmo vzhůru a tím se dostává přímo do útrob vaší přilby, kde pot kondenzuje a vrací se zpět. Vnitřní výplň musí být tedy z prodyšného materiálu, aby se voda nezachytila uvnitř polštářků, což při delším nošení bude připomínat molitanovou houbu, která bude nasáknutá vodou a pot se vám bude vracet stékáním po hlavě zpátky a vy budete vypadat jako byste právě vylezli ze sprchy. Tak takhle ne.


Je třeba, aby výplň umožnila vodě při odparu průchod tak, aby se vysrážela až na stěnách přilby a stékala po stěnách přilby dolů. Což je v tomto případě vlastnost, se kterou je počítáno. Další důležitou vlastností je samotná tvrdost výplně, která tlumí náraz do vaší hlavy. Vzhledem k tomu že v této sestavě polštářků jsou přídavné polštářky o různých tloušťkách a tvarech a je jich celkem 22, lze si nastavit systém dle tvaru naší hlavy prakticky neomezeně.V případě kdy tedy při přesunu zakopnete a padnete do okopu před vámi, nemusíte mít strach, že by vás úder do hlavy omráčil. V situaci, kdy se vaší kevlarové přilby ladně dotkne projektil ráže 9 milimetrů a poté se odrazí blíže nedefinovatelným směrem, energie, kterou projektil nese je předána přes helmu do vaší hlavy a opominu-li princip kevlarového materiálu, zbytková energie stále pokračuje směrem do vaší hlavy.


Přesně v tuto chvíli budete moc rádi, že máte právě vystýlku přilby od firmy Epic Air, nebo si krátce po tom co se proberete, připojíte na internet a objednáte si jí. Zkušenost je nepřenositelná a proto lze jen doporučit zkušenost právě se systémem EPIC Combat Helmet Liner Systém.