Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Falcoholsters

front.post
front.public: 31. 07. 2020
100

Pistolová pouzdra jsou věčné téma pro každého držitele zbraně. Vzhledem k omezení tzv. skrytému nošení je potřeba při výběru pistolového pouzdra řešit několik otázek.    První z nich je jak a kam vlastně chcete zbraň nosit. Hned za tím následuje velikost zbraně a tím i pohodlí při jejím nošení. Na trhu je celá řada výrobků univerzálních i cíleně vyrobených pro konkrétní zbraně, ale pokud nejste ortodoxní fanoušek kydexu, jistě se tímto tématem dříve či později začnete také zabývat.   Na českém trhu se nyní tlačí do popředí slovenská značka Falco  a je nutno dodat, že její nabídka je velmi široká. Do redakčního testu jsme vybrali dva zástupce opaskových pouzder pro pistole Walther PPQ a Beretta 92FS.  


 


 


 


Opaskové pouzdro Typ 4905 je určeno pro běžné nošení a svým pojetím předurčuje svoji klientelu z řad široké střelecké veřejnosti. Na první pohled je pouzdro velmi sympatické. Celkový design a barevné pojetí, které je navíc k dostání ve více barevných mutacích hraničí téměř s fashion záležitostí. Z toho Vás ale vyvede jeho denní nošení a použití na střelnici. Při testu nás primárně zajímalo praktické úskalí každodenního nošení větší zbraně, testováno s pistolí Beretta 92FS a jeho praktické použití při sebeobranné střelbě, kterou jsme zkoušeli s pistolí Walther PPQ. Pouzdro je vyrobeno z nylonu konkrétně ze sendvičového materiálu skládajícího se ze strukturované polyesterové látky, pěny a semišové látky z vnitřní strany. Pouzdro tedy jak na tělo, tak na pistoli působí jako pohodlný polštářek, který je při ovládání i při denním nošení velmi pohodlný. Pouzdro je na vnitřní straně, která se dotýká těla zvýšené tak, aby se zbraň nedotýkala, což je zvláště u větších modelů velmi příjemné.  


 


 


 


Pokud zvolíte tuto variantu pouzdra, je nutné si uvědomit, že je potřeba tomu přizpůsobit oblečení. Pouzdro je vně kalhot a zbraň z něj v horní části klasicky vyčuhuje a proto zapomeňte na tričko. Je potřeba nosit přes ještě minimálně volnou košili, aby bylo vyhověno liteře zákona a neděsili jste veřejnost. Na druhou stranu je tato varianta velmi pohodlná, pokud budete pouzdro nosit celý den, týden…oproti vnitřním pouzdrům při žádném pohybu nikde netlačí, nepřekáží. Pro fajnšmekry lze díky barevné nabídce sladit barvu pouzdra i kalhot tak, aby pouzdro co nejvíce splynulo s oblečením.  


 


 


 


Nespornou výhodou těchto pouzder je ovládání zbraně. První co jsme zkoušeli je to, jak zbraň v pouzdře sedí a zda při pohybu nevypadne. Ani při ostřejším pohybu se pistole v pouzdře ani nehnula. Oproti tomu v momentě kdy potřebujete zbraň tasit je na opasku přesně na svém místě a pouzdro umožňuje zcela volnou a pohodlnou manipulaci při vytažení pistole. Ovladatelnost a efektivita je maximální. Falco vyrobilo bezpochyby hezkou, a ještě navíc dobře fungující věc, navíc za více než příjemnou cenu. Doporučujeme vyzkoušet.    


 


Názor odborníka: Opaskové pouzdro 4905 poskytuje velmi pohodlné nošení zbraně. Svým designem a provedením poskytuje rychlé nasazení pouzdra na opasek bez toho, aby byl opasek vytahován z kalhot s možností nastavení sily výtahu zbraně s pouzdra pomocí nastavovacího šroubku. Zbraň se tak nosí prakticky bez pojistky a umožní rychlé tasení zbraně podle individuálního nastavení.   


 


http://www.falcoholsters.cz