Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Hard Task Teleskopický obušek

front.post
front.public: 20. 03. 2016
12747872_938681102867942_49605161482426960_o (1)
Určitě jste často řešili otázku jak se bránit. Nedělali jste žádné bojové umění, nemáte zbrojní průkaz a doba je zlá.

 

První nad čím se mnoho z Vás zamyslí, je nějaká sebeobranná pomůcka, kterých jsou plné obchody. Osobní alarmy, obranné spreje a pak, teleskopický obušek. Tento populární výrobek je hojně využíván civilní veřejností, ale i ozbrojenými složkami a policí jako první linie obrany. Obušek slouží v tomto případě jak první nesmrtící hráz obrany.

 

Teleskopický obušek je velmi zajímavý výrobek a je jich na trhu celá řada. Stačí si jen správně vybrat. Ale co s ním dál? Pro laiky zásadní otázka. Naštěstí dnes na trhu působí řada firem, které poskytují výukové a tréninkové kurzy.

Jednoho takového kurzu určeného pro úplné začátečníky jsme se zúčastnili i my. Pořadatelem kurzu byla renomované agentura Hard Task s vysokou profesionální pověstí, která byla na kurzu i dle komentářů účastníků dobře znát.

 

 

Necvičíme zabijáky, učíme Vás bránit se

Chladné ráno před tělocvičnou v Pražských Holešovicích přilákalo pestrou škálu účastníků všech věkových skupin a dokonce i několik žen. Zajímavé bylo sledovat, že podobného kurzu se účastní především běžní lidé, které potkáváte na ulici.

Pro většinu z nás bylo seznámení s použitím obušku vcelku fyzicky náročné, protože kurz je jednodenní a tudíž i adekvátně intenzivní. Na co obušek slouží, jaký si pořídit a základní techniky použití zabraly celé dopoledne a tělo neznalé bojových pohybů dostalo zabrat. Především úderové techniky na pneumatiku mi zůstanou věčnou vzpomínkou. Důležitá věc z této části je to, že je potřeba si ráno obuškem vyzkoušet. Jinak to vypadá jen tak nanečisto a jinak se ruka i obušek chová při skutečném úderu.

 

 

Nacvičit ale nezranit

Ve druhé části kurzu instruktor přešel k přímému konfliktu a k nácviku vybraných technik se sparingpartnerem. Velmi důležitá věc je psychologie a vyhodnocení situace, takže mne potěšilo, že se nejednalo pouze o nácvik použití, ale celým dnem se prolínala diskuse a instruktáž jak případnému konfliktu a použití obušku především předejít.

Trénink technik se stejně nezkušeným partnerem je vcelku zajímavé sledovat. Přestože se trénuje s měkčeným tréninkovým obuškem i tak je potřeba dávat pozor jak na sebe tak na partnera. Značně se zde projevila zkušenost a vztah k pohybu jednotlivých partnerů, někteří se jen tak lehce oťukávali, jiní do toho šli natvrdo. Styl tréninku je vždy na dohodě, takže všichni přežili a byli spokojení.

Díky zkušenému instruktorovi se myslím dá říci, že naprostý laik, který přijde na kurz, si je schopen po jeho absolvování osvojit základní techniky a je tedy připraven teleskopický obušek efektivně použít. Samozřejmě je třeba dál trénovat aby se pohyby dostaly do krve, ale to už je na každém jak se k tomu dál postaví.

 

 

A teď naostro!

Co je asi nejzajímavější částí je závěr, kdy bylo v tělocvičně vytýčeno bojiště a s použitím tréninkových měkkých obušků musel každý účastník kurzu svoje nabité zkušenosti zúročit. Bylo zajímavé sledovat, jak se skupina normálních dospělých lidí změní v malé kluky a s rozzářenýma očima se vrhá na svého soupeře, a řekněme upřímně ta minuta byla fakt dlouhá. Je to velmi zajímavá zkušenost zjistit jak snadno vás soupeř zasáhne.

 

Co říci závěrem?

Pokud máte tendenci se bránit a pořídit si jakoukoli sebeobrannou pomůcku nepodceňujte se s ní seznámit pod dohledem profesionálů. Tým Hard Task je něco co můžeme po osobní zkušenosti doporučit i naprostým laikům.

 

Hard Task

Firma Hard Task s.r.o. se zabývá výukou v oblastech střelecká, taktická a zdravotní příprava, a to zejména se zaměřením na metodiku výcviku v taktickém prostředí. Hard Task vlastní taktéž koncesi na ochranu osob a majetku, díky které je schopna zabezpečit například střežení objektů, koncertů a kulturních akcí, ozbrojenou eskortu cenin nebo například osobní ochranu VIP.

http://www.hardtask.eu