Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Heckler & Koch MP5

front.post
front.public: 30. 07. 2020
000  – obnovený – obnovený

Tato dnes již legendární zbraň patří do výbavy snad všech speciálních jednotek světa. Díky tomu má i obrovskou fanouškovskou základnu v civilních střelcích a doma ji můžete mít i vy. 


Místo původu této zbraně je Západní Německo, výroba MP5 začala už v roce 1966 a trvá dodnes. Konstruktéři, kteří se na výrobě podíleli byli Tilo Moller, Georg Seidl a Helmut Baureuter. Jedná se o samopal, jehož váha je příjemných 2,54 kg, což se na zbraň tohoto typu váha velmi nízká. Samopal disponuje plně nastavitelným dioptrickým hledím a nejčastěji používané náboje jsou typu 9x19mm Parabellum. Celková délka MP5 je 680 mm včetně pažby, jíž se mohou uživatelé také plně nastavit, pro větší pohodlnost a délka samotné hlavně je poté pouhých 225mm.


 


Výsadou a velkou předností zbraně je její kadence, která činí 800 ran za minutu. Náboje opouštějí hlaveň rychlostí přes 400 metrů za vteřinu a účinný dostřel je přes tři sta metrů. Zbraň má také k dispozici dva druhy zásobníků, jeden o kapacitě patnácti nábojů, do druhého lze vtěstnat až dvojnásobný počet nábojů. Zbraň byla stále je velmi populární a tak není divu, že vzniklo také mnoho modifikací původního modelu. Model MP5A1 například disponuje selektorem, jenž umožňuje střelbu plně automatickou nebo jednotlivými výstřely, navíc se jedná o variantu bez pažby. 


  


Jedná se o kvalitní kousek ze známé zbrojovky Heckler&Koch, takže není divu, že cena není zrovna nízká. Model MP5 je možné sehnat za cenu 35 000 Kč. Navíc, pokud budou mít majitelé zájem, není problém zbraň osadit taktickým příslušenstvím, které již tak kvalitní zbraň ještě posílí.