Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Heckler & Koch MR 223

front.post
front.public: 11. 10. 2018
000 

Nejrozšířenějšími samonabíjecími puškami pro taktické použití jsou na civilním trhu různé verze a klony pušek typu AR15. Jsou velmi oblíbené pro svoji jednoduchost, spolehlivost a širokou možnost customizace.  Firma Heckler & Koch v této kategorii nabízí pušku MR223, která je menší sestrou slavné MR308. Proč to zmiňujeme je fakt, že když zbraně položíte vedle sebe, jsou krom velikosti prakticky identické. Model vychází z automatické verze HK416 určené pro armádu a ozbrojené složky.  


 


 


 


Proč tedy zvolit v široké nabídce právě tuto zbraň? Odpověď je na snadě. Díky dlouhodobému vývoji a zkušeností od profesionálů světových bojových a zásahových jednotek Heckler & Koch nabízí špičkovou útočnou pušku v ráži .223 Rem (5,56 NATO) na kterou se skutečně můžete spolehnout. Pokud se pro ni rozhodnete, kupujete si léty osvědčenou špičkovou kvalitu, precizní provedení a spolehlivost.   Heckler & Koch MR223 je svým provedením klasická pístová puška, dříve se jednalo o plynové provedení, od kterého bylo upuštěno díky problémům této technologie, která v základu nabízí 10 nebo 20ti raný zásobník typu STANAG tudíž můžete použít libovolný zásobník tohoto typu.  


Pokud Vás na zbrani při prvním setkání skutečně zaujme, tak je to preciznost zpracování. V základu jsou na civilní trh dodávány dvě barevná provedení, černá a RAL8000, kde je do barvy provedena celá zbraň včetně pažbičky.  


 


 


 


Základní provedení pažbičky MR223 je velmi ergonomické a příjemné a na rozdíl od konkurenčních výrobků této kategorie myslím, že toto měnit nebudete. Celkové řešení všech plastových dílů, které jsou na puškách typu AR15 tak často customizovány a majitelé je mění jak na běžícím páse je u MR223 na takové úrovní, že se Vám je ani měnit a vylepšovat nebude chtít.   Při střelbě se zbraň chová velmi konzistentně a díky konstrukci umožňuje montáž celé řady doplňků na Picatinny lišty. Už v základu je na hlavni sériový kompenzátor, který stabilizuje pohyb zbraně při střelbě. Model MR223 je přímo určen pro taktickou střelbu a sportovní využití takže naplno oceníte kvalitní mechanická mířidla. Přední díl sklápěcí mušky je umístěn ještě před předpažbím a díky větší vzdálenosti od zadního dílu tak umožňuje přesnější míření.  


 


   


 


Pokud tedy hledáte něco výjimečného, je MR223 jasná volba. Výrobky Heckler & Koch jsou, řekněme návykové a tak jako například Glock má své ortodoxní uctívatele a fanoušky zbraním Heckler & Koch velmi rychle propadnete.