Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Historie Jujutsu

front.post
front.public: 10. 07. 2020
time01 – obnovený-kopie

Jujutsu neboli džiu-džitsu – to je název pro jedno z nejznámějších bojových umění. Je celkem jasné, odkud pochází – z Asie – konkrétně z Japonska.  V překladu to znamená několik věcí, ale všechny mají vlastně stejný význam – ohebný, pružný, mrštný a tak podobně. Úplně první zkazky o tomto druhu bojového umění spadají někam do roku 1532. Tehdy ho založil člověk, jménem, Takenouchi Hisamori, o kterém se říká, že to byl vojenský taktik a nějaký větší pán z provincie Mimasaka.  


 


   


 


Džiu-džitsu vytvořil Hisamori tak, aby člověk mohl odolat napadení. Šlo o to, aby člověk dokázal bojovat i beze zbraně, prostě jenom boj rukou a nohou. Pochopitelně se během staletí toto bojové umění vyvíjelo až v podstatě do dnešního moderního stylu. Existuje mnoho odnoží, například brazilské džiu-džitsu. V Japonsku najdete školy džiu-džitsu vlastně na každém kroku.  


 


Není to útočné bojové umění, ale obranné. To v podstatě znamená, že není primárně vedené k útoku, ale k obraně před napadením. My jsme sice řekli, že se nebojuje se zbraní, ale ve školách se cvičí i na takové situace, které by mohly nastat. Cílem tohoto bojového umění, je, aby soupeře člověk zasáhl na jeho tzv. vitálních bodech. Účelem je ochromení protivníka. Cvičit to může vlastně každý, nezávisí ani na věku, možná spíše na fyzické kondici, a jestli není člověk chronicky nemocný.  


Foto © Depositphotos.com/akiyoko74