Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Historie Kung-Fu

front.post
front.public: 17. 04. 2019
time02

Historie kung-fu je velmi, ale velmi obšírná, takže jenom ve zkrácené verzi. Kung-fu jako takové pochází z Číny a je to druh bojového umění, které sdružuje spoustu dalších typů jako je například Wing Chun a podobně. Kung-fu se správně nazývá chuang-fu a dodnes není jasné, jak se dospělo k názvu kung-fu.


 


Hlavní myšlenkou všech bojových umění, nejenom tedy kung-fu je, že se cvičí hlavně, aby byl člověk zdravý jak po fyzické, tak i po psychické stránce.  


  


Kung-fu by se též nemělo užívat často, opravdu jen v nezbytně nutných případech. Navíc je přísně zakázáno, aby se jím demonstrovala síla silnějších proti slabším. Legenda vypráví, že hlavními předchůdci kung-fu byli indická bojová umění, která způsobila vyvinutí tohoto bojového umění už v šestém století. Z kung-fu se například následně vyvinulo i karate. Například mnichové v Shaolinském klášteře se považují za jedny z nejlepších bojovníků. Tam se to také učí i pomocí tvrdé a namáhavé práce.  


  


Kung-fu má několik stylů, to můžeme vidět i asijských filmů, nejsou to výmysly, ale holá pravda. Nejagresivnější je styl tygra. V dávných dobách bylo zakázáno učit ženy kung-fu, dělalo se to tedy tajně. Právě nejoblíbenější ženskou technikou je styl zmije. Mezi méně tradiční se řadí tzv. opilecký box, což je bojové umění za pomoci alkoholu, ovšem jen tak naoko.


Foto © Depositphotos.com/markin