Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Historie značky A. Uberti

front.post
front.public: 28. 02. 2018
000-obnoveny-obnoveny

V roce 1959 byla v malé italské alpské vesničce Gardone Val Trompia založena firma A.UBERTI s.r.l. stejnojmenným mužem Aldem Ubertim.


 


Aldo Uberti který založil svojí malou puškařskou dílnu využil poptávky filmařů po zbraní z období divokého západu a občanské války a začal vyrábět tyto zbraně.


 


Začínal z perkusními revolvery z dob před občanskou válkou a pokračoval revolvery i na náboje až prakticky do příchodu moderních revolverů z dvojčinným systémem a vyklápěným válcem. Paralelně vyráběl, a vyrábí dodnes, přesné repliky zbraní hlavně značky COLT a REMINGTON. Postupem času začal přidávat všechny typy pušek winchester typu Henry , 1866, 1873, 1876 a Singl Shot 1885.


  


V posledních letech zařadil do svého výrobního programu i Coltovy pušky typu Lightning a Burgess.


 


Vzhledem k jeho stále kvalitě výrobků si drží pozici nejlepšího výrobce replik na světě.


 


Po smrti Alda Ubertiho jeho synové prodali tuto firmu Berettě. Výrobce Berreta je známa špičkovými zbraněmi ať už samonabíjecími pistolemi nebo sportovními brokovnicemi. A spojení těchto firem přineslo firmě A.UBERTI ještě další zkvalitnění výroby a použití ještě kvalitnějších materiálů.


  


V dnešní době téměř všichni střelci kovbojské akční střelby a to nejen u nás, ale i hlavně  v USA používají právě revolvery a pušky od A.UBERTI.


 


DAVE WESTERN GUNS s.r.o. 


Naše firma vznikla v roce 2002 a jsme jediná firma v České republice, která má  specializaci na westernové, perkusní a křesadlové zbraně a také pistole model 1911.


Firma prodává maloobchodně i velkoobchodně. Přesto firma radši pokud prodává přímým zákazníkům - střelcům. Protože máme rádi kontakt s konečným zákazníkem,abychom mu mohli pomoci a poradit, s výběrem zbraně, ale i střeliva, přebíjením a doplňky ke zbrani. Necháme např.vyrobit opasek a holstr i na míru střelce. Můžeme dát kontakty na další westernové střelce v blízkosti zákazníkova bydliště, přihlásit do AWS – Asociace Westernových Střelců atd.


 


Více zde: https://www.zbrane-dave.cz/