Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Jak se bránit na ulici?

front.post
front.public: 02. 03. 2019
000 

Co když se dostanete do rukou útočníka? Jaká by měla být vaše nejlepší reakce, když se dostanete do konfliktu? V první řadě byste měli utéct. Ale co když to nejde? Opomeňte slušnost a staňte se bojovníkem.  Jakmile se dostanete do problémů, nečekejte, že vám někdo pomůže. Spolehněte se vždy sami na sebe. Pokud možno využijte vše, co najdete. A útočníka nešetřete. Ani on vás šetřit nebude. Jde totiž o tzv. reálný boj bez pravidel. V takovém boji se může dělat všechno, a to včetně kousání, kopání do slabin, dloubání do očí, pořezání apod. Proto si nejprve uvědomte, co by mohlo nastat, než se rozhodnete, že útočníkovi nevyhovíte kvůli pár stovkám. Na prvním místě by mělo vždy být snažit se boji předejít. Boj by měl být úplně poslední možnost.  


  


Jaké jsou možnosti sebeobrany na ulici? Když nezabere prevence a vy se setkáte s útočníkem, může být dobrým řešením útěk. Pochopitelně pokud to jde a útočník vás nebude přímo ohrožovat zbraní. Když už k boji dojde, je nutné se oprostit od lidskosti a vidět v útočníkovi nikoliv člověka, ale cíl, který má být zničen. City stranou, žádné váhání, ale akce. Braňte se vší silou, na nic nečekejte. Zejména pokud víte, že vás chce útočník ohrozit na životě. Jestliže sledujete akční filmy, kde se odehrává boj na ulici, vězte, že s bojem v reálu je to naprosto nesrovnatelné.  


 


A jak může vypadat takový pouliční boj v reálu? Pokud nemáte k ruce žádnou zbraň, snažte se využít vlastní sílu k tomu, abyste se nestali snadnou obětí. V první řadě se snažte útočit na citlivá místa – kopněte útočníka do slabin, strkejte prsty do očí, tahejte ho za uši, vlasy, udeřte na nos a používejte jakoukoliv další špinavou techniku, která vás zachrání. Jakmile to půjde, křičte a utečte.  


  


Častou otázkou je, zda by měl člověk pomoci napadenému na ulici. Bezpečné je zavolat policii a vzdálit se do patřičné vzdálenosti, kde můžete začít křičet, znervóznět tím útočníka a přivolat další pomoc. Dávejte si však pozor, ať vás útočník nedožene a nezraní. Na prvním místě je vždy vaše bezpečí.  


 


Foto © depositphotos.com/monkeybusiness