Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Kahr PM9

front.post
front.public: 06. 11. 2018
000  – obnovený – obnovený

Skvělým výrobkem se prezentuje jedna z nejznámějších amerických zbrojovek Kahr Arms, jedná se o model Kahr PM9, jenž si v dnešním článku představíme. V této zbrani nalezneme skvělý kompromis mezi velikostí, hmotností a výkonem.


Americká zbrojovka Kahr Arms, která působí na trhu teprve od roku 1995, nabízí velmi široký sortiment ručních zbraní. Dnes představovaný model Kahr PM9 se řadí do sériové řady PM a jedná se o její první generaci. Nástupci této zbraně nesou název PM 40 a PM 45. Součástky a díly modelu Kahr PM9 jsou kvalitní a obráběny na CNC strojích. Zbraň disponuje kompozitním rámem a závěrem z nerezové oceli. Pro lepší držení byly zdrsněny úchopové plochy, aby se tak zabránilo nečekanému vyklouznutí. Mimo to Kahr PM9 nabízí také polygonální vývrt hlavně.


  


Celková délka zbraně je pouhých 450 mm a při váze necelých 500 gramů se jedná o jednu z nejmenších zbraní na trhu vůbec. Díky těmto rozměrům a nárokům na skladnost byl trochu do ústraní posunut počet nábojů v zásobníku, ten jich totiž střelci nabízí pouhých šest. Zbraň může sloužit jak k osobní ochraně tak ke spotovní střelbě. Dlužen nezůstanu ani kalibr, který Kahr PM9 využívá. Jedná se o klasické náboje ráže 9x19mm. Samozřejmě lze zbraň dovybavit taktickým příslušenství. Jako vhodný se jistě jeví laserový zaměřovač, jenž si můžete dokoupit zvlášť přímo od výrobce Kahr.


Jelikož se jedná o celosvětově známého výrobce zbraní, odvíjí se od toho také konečná cena. Kahr častokrát čelil kritice, že jsou jeho výrobky mnohdy až přehnaně drahé, ale samotný Kahr od této taktiky přesto neustoupil. Mezi svými konkurenty v USA je Kahr výrazně dražší a nejinak je tomu i na zdejších trzích. Kahr PM9 lze doporučit díky dobré palebné síle, kvalitním materiálům a především skladnosti, se jedná o dobrého pomocníka při osobní obraně.