Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Kapesní nože Mikov

front.post
front.public: 20. 11. 2014
time00-kopie
Tradiční česká nožířská firma Mikov je založená na tradičních výrobcích, které jsou již notoricky známé a stále si nacházejí svoje zákazníky. Zavírací a vyhazovací nože tvoří nepřehlédnutelnou část produkce.

 

Už od 18 století, kdy nožířství v Mikulášovicích vzniklo, se zabývalo výrobou kapesních nožů různých tipů a konstrukcí. Kapesní nůž je věrným služebníkem svého pána určený k denní potřebě a od toho se odvíjí jeho tvar, účelovost i použité materiály a technologie otevírání.

V tomto článku se budeme věnovat stálicím sortimentu Mikov, které stojí za připomenutí. Jistě je znáte, nebo jste se s nimi již minimálně potkali.

Klasický kapesní nůž je v Čechách spojen s názvem Rybička. Každý kluk ji měl, každý kluk ji chtěl, pro svoji jednoduchost a účelnost se stala národním fenoménem. Klasická rybička je zavírací nožík z nerezové oceli s délkou čepele 55mm a její váha je 30g. Tento mininožík se vyrábí dodnes i v dárkových baleních a je prakticky zbytečné se o něm nějak zvlášť rozepisovat. Vždyť ho všichni znáte.

 

 

Základním požadavkem na kapesní nože je účelovost a použitelnost v různorodých situacích. Díky tomu se vyvinuly a jsou stále ve větší oblibě multifunkce. V nabídce Mikovu tyto požadavky splňuje moderně pojatý nůž Hiker. Jedná se o klasický multifunkční nástroj se základní 90mm dlouhou nerezovou  čepelí a s dřevěnou střenkou. Jednotlivé multifunkce od základního nože po osmi-funkční nástroj si můžete v nabídce firmy vybrat v sedmi různých provedeních, které uspokojí snad každého.

 

 

V oblasti kapesních nožů nabízí Mikov jednu opravdovou chuťovku. Vyhazovací nůž Predator je součástí nabídky Mikovu již řadu let a stále se těší velké oblibě. Výrobci jej dnes posunuli z běžného nože do luxusního dárkového segmentu. V nabídce firmy je třicet šest provedení, které se liší jak materiálem, tak použitím.

Klasický Predátor je vyroben z nerezové oceli 420-55HRC s délkou 95mm a má plastovou střenku se zlatým znakem Mikovu – lvem. Vyhazovací mechanismus zajišťuje rychlé otevření při použití a zavírání se nabízí i v levorukém provedení. Součástí nože je i luxusní kožené pouzdro.

 

 

Na základě požadavků trhu a zákazníků je dnes Predátor k dostání v celé řadě luxusních provedení, především s různorodými střenkami. V nabídce je rohovina, bůvolí paroh, kosti, ale i řada klasických a ušlechtilých dřevin. Na vyšší stupínek tento nůž posunula především výroba čepelí z damaškové oceli PMC 27 – 6C HRC. Nádherná kresba na čepeli mluví sama za sebe.

 

 

V oblasti funkčních nožů je Predátor zastoupen třemi tipy multifunkcí a speciálním provedením rescue nože, které na první pohled rozeznáte výraznou žlutou střenkou. Predátor je tak jedním z nejuniverzálnějších výrobků Mikovu

 

 

http://www.mikov.cz