Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Kolimátor Aimpoint Micro H-2

front.post
front.public: 15. 05. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Švédská společnost Aimpoint oslavila v roce 2015 své čtyřicáté výročí uvolněním kolimátoru Aimpoint Micro H-2 na celosvětový trh. Proč se vůbec o skandinávskou továrnu zajímáme? Asi ze stejného důvodu jako armádní a speciální složky na všech světadílech.


 


Kolimátory Aimpoint se aktuálně využívají v lovu, tak i při taktických akcích. Ve své výbavě je má například i americká armáda. Koncept společnosti Aimpoint sice není nikterak rozsáhlý, za to se však jedná o mimořádně kvalitní příslušenství na krátkou a střední vzdálenost. Podle mnohých odborníků jen těžko naleznete rychlejší druh mířidel v dané cenové kategorii.


  


Narozeniny oslavují příchodem H-2


Na rok přesně od svého vzniku před čtyřiceti lety bylo na trh vypuštěno další pokračování nového kolimátoru s označením Micro H-2 navazující na předchozí model H-1. Již tento model se postaral o úspěšné implementování záměrného bodu o velikosti pouhých 2 úhlových minut. To je po převodu asi 3 centimetry na 100 metrů. Díky tomu se střelba za pomocí kolimátoru výrazně zpřesnila a proto o něj projevila zájem i armáda.


 


Aimpoint Micro H-2


Kolimátor Aimpoint Micro H-2 si zachovává svou lehkost a zároveň robustní konstrukci těla z letecké slitiny hliníku. Nechybí ani regulace jasu záměrného bodu ve 12 stupních, přičemž nejnižší stupeň je určený pro střelbu v noci. Ihned pod krytkou, která tvoří střed stavítka naleznete baterii CR 2032 s životností vyšší jak 5 let. Jakmile je zaměřovač neaktivní déle jak 4 hodiny, automaticky se vypne.


 


Pokud bychom chtěli nalézt určité změny nebo rozdíly mezi generacemi H-1 a H-2, tak jich moc není. H-2 má odlišnou linii horní strany kolimátoru s prohnutím směrem dovnitř. Navíc jsou zde na první pohled patrné klapky na obou vnějších čočkách (okulár a objektiv). Klapky nově chrání před prachem a vlhkostí. V nočních hodinách je nutné klapky zvednout, za denního světla a s čirými zorníky není nutné tyto klapky zvedat.


 


Kolimátor této švédské značky patří mezi nejmenší a zároveň nejlehčí zaměřovače svého typu. Tato špičková elektronika dokáže porazit kolimátory výrobců o několik tříd výše.