Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Leatherman MUT

front.post
front.public: 03. 05. 2019
Bez-názvu-1

Firma Leatherman je pověstná vysokou kvalito svých extrémně odolných a výkonných multifunkčních nástrojů určených jak pro běžné použití, tak pro profesionály. Není divu, že se firma jedním svým produktem zaměřila i na střelce a armádní specialisty. Leatherman MUT je první multi-nástroj, který funguje jako taktický a praktický nástroj pro armádu, nebo civilní střelce.  MUT nabízí nástroje pro více oblastí použití. Obsahuje univerzální závit pro štětce na čištění hlavní a všechny bity jsou dimenzovány pro standardní vojenské a civilní materiály. Při návrhu tohoto nástroje se vycházelo z použitelnosti a možnosti vyměnit komponenty na místě během chvilky.  


 


 


 


Z tohoto vycházela i koncepce textilního pouzdra, do kterého lze vyměnitelné díly rovněž uložit. Nástroj je včetně čepelí hluboce eloxovaný, a proto zůstává jeho černá patina stejná i po letech používání. Při praktických zkouškách se opět potvrdila obrovská kvality výrobků Leatherman jak při běžné práci s nožem, pilkou a kleštěmi tak při použití specializovaných nástrojů. Testování probíhalo na pistolích SigSauer P226, Walther PPQ a na pušce PAR Mk3 v ráži .223 Remington.  


 


   


 


Nástroj na zaseklé nábojnice Každému se to stalo. Náboj se sekne v hlavní nebo někde napůl a není ho čím vyndat. Sice jsme nezaznamenali při testu ostrá zásek, ale při různých simulacích se s Leathermanem MUT dobře manipulovalo jak u krátkých pistolí tak u dlouhé pušky. Tento nástroj okamžitě docení každý, kdo někdy zásek náboje zažil a „něčím“ ho páčil ven.  


 


 


 


Nástroj na rozborku zbraní O co se jedná, je to vlastně jen jednoduchá kulatá tyčinka, kterou se dají vytlačit všemožné čepy při rozborce. Pět jde o velmi praktickou věc, protože pokud není zbraň hodně ochozená, je vytlačování spojovacích dílů bez nástroje skutečným peklem. Nikdo si nechce zbraň poškrábat, na druhou stranu často prstě není čím.  


 


Škrabka na karbon Odstranění karbonu ze zbraně je klasika, nechcete si ji zničit, ale nevíte čím. Škrabka na karbon na Leatherman MUT je vyrobena z bronzu a tudíž zbraň nepoškodí. Celkové hodnocení jednoznačně 100%, na závěr testu určitě každý použije otvírák na lahve.  


 


Aby toho nebylo málo poskytuje Leatherman na svoje originální nástroje 25 let záruku což jak jistě uznáte, není zcela standardní a o kvalitě to lecos vypovídá. Dalším bonusem je možnost registrace Vašeho Leathermana na internetových stránkách zastoupení pro ČR, které Vám poskytne jistotu originality a kvality Vašeho produktu.