Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Legenda o Gryllsovi

front.post
front.public: 02. 11. 2014
time00-kopie
Edward Michael neboli Bear Grylls, spadá do kategorie novodobých dobrodruhů. Narodil se sedmého června 1974 ve Spojeném Anglickém království. Konkrétně vyrostl v Severním Irsku. Jeho maminka se věnovala politice a otec hrál kriket a byl podnikatel. Co se týká sourozenců, má jednu sestru, která se živí jako tenisová trenérka.

 

Právě ona mu dala přezdívku medvěd - Bear. Už na škole se Edward Michael zajímal o horolezectví a vůbec o nebezpečné věci. To měl z dětství, kdy ho do toho přivedl jeho otec. Když byl ve věku, kterému se u nás říká puberta, tak získal tzv. druhý dan v karate, což je dobrá průprava pro jeho výpravy.

 

Pochopitelně v některých věcech to na něj má vliv - když tak často cestuje, tak se naučil i několik řečí - kromě rodné angličtiny, mluví ještě španělsky a francouzsky. Když se ho někdy zeptá v rozhovorech, co mu pomáhá v těžkých chvílích, tak neopomene říct, že je to jeho víra - je křesťan a ani se tím nijak netají. Jestliže se podíváme na jeho soukromý život, tak je šťastně ženatý a má tři děti. Nyní už přejdeme k tomu, kvůli čemu je známý. V Anglii mladí muži často vstupují do armády, a ani Edward Michael nebyl výjimkou.

 

Uvažoval o vstupu do indické armády. Jako mladý prochodil himálajské hory. Až do roku 1997 sloužil v územní armádě. Mezi tím měl v roce 1996, dá se říct, nehodu s padákem, kdy letěl volným pádem v Zambii, přičemž se mu neotevřel úplně padák a navíc se i roztrhl. Odnesl to tím, že měl rozdrcené tři obratle. Léčil se z toho jeden rok. Udělal mnoho expedicí a svět ho zná hlavně díky jeho pořadu Nutné k přežití. Jeho dětský sen byl, vyšplhat na Mount Everest, což se mu podařilo šestnáctého května 1998 ve věku pouhých dvaceti tří let, což ho učinilo tím nejmladším člověkem v historii, který to dokázal.

 

Ovšem spekulovalo se o tom, že byl v pořadí až třetí. Pokud se podíváme na některé z dalších dobrodružných výprav, tak můžeme vzpomenout rok 2005. To udělal světový rekord ve výšce, respektive v horkovzdušném balonu, kde uspořádal takový menší večírek. V roce 2008 jel na Antarktidu, ale tohle mu bylo zatrhnuto, když si tam zlomil rameno. Kromě svých dobrodružných expedic píše knihy, angažuje se v charitativních organizacích a také chodí dělat projevy po celém světě. Minulý rok mu byla udělena čestná hodnost podplukovníka u maríny, respektive u jejich rezerv.

 

Bear Grylls je velmi úspěšný v showbusinessu kde je hvězdou svého vlastního televizního seriálu o přežití v divočině. Ve spolupráce se značkou Gerber vyvinuli speciální edici nožů a pomůcek na přežití.