Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lov bahnivce horského

front.post
front.public: 15. 05. 2020
000  – obnovený – obnovený

Jižní Afrika je domovem obrovského počtu savců, ptáků a další nepostradatelné fauny. Někde mezi lvy, tygry a zebrami se potuluje i bahnivec horský, co by antilopa žijící převážně v severovýchodních částech.


 


Nejraději má horské oblasti, lesy a krajiny, které poskytují optimální podmínky k životu. Zdržují se v blízkosti vodních zdrojů.Bahnivec horský a jeho popis
Hmotnost této zvěře mnohdy přesahuje váhu 30 kg a ve svých třech variantách se liší pouze typem srstí. Samec je k rozeznání díky 35 centimetrovým růžkům, samice je mají též, ale podstatně menšího vzrůstu. V teplých dnech raději odpočívá ve stinných místech, jinak je přes den hodně aktivní. Při podezření z nebezpečné atmosféry, ať už z důvodu výskytu lovce či predátora okamžitě vydává varovný signál a dává se na útěk. Sdružuje se v nevelkých pětičlenných stádech, která se v období sucha sjednocují až do celkového počtu třiceti kusů. Ve volné přírodě se dožívá v průměru okolo 12 let.  

 Jak bahnivce horského ulovit

Nejlepší podmínky k lovu nabízí časný rozbřesk, kdy se slunce nenápadně pohupuje nad obzorem. V horkých dnech je bahnivec ukryt ve stinném místě, takže je jeho vystopování spíše nepravděpodobné. Jeho největší výhodou je dokonalé zbarvení srsti, díky němuž je precizně zamaskován a doslova splývá s okolní horskou krajinou. Musí se tedy počkat na jeho pohyb. Tento druh antilop je výjimečně plachý, proto se nedá k lovu přistupovat jinak než šouláním. Vše probíhá pozvolně a se vší opatrností s kladeným důrazem na plíživý pohyb. V cestě vám bude tu a tam překážet kamení a akácie. Dejte si však pozor na jakékoliv prozrazení, jakmile bahnivec zapíská na signál blížícího se nebezpečí, je už velmi pozdě na pozvednutí zbraně.  

Jaký tip zbraně zvolit
Je nutné si uvědomit, že lov v afrických oblastech neprobíhá z posedů, ale ze země. Zvěř je navíc mnohem tužší na ránu, takže raněné zvíře může na lovce ještě zaútočit. Zvolte si spolehlivou loveckou pušku od renomovaného výrobce, která vám při opakovaném výstřelu prostě neselže. Sáhněte po kulovém dvojáku nebo kozlici. V otázce ráže si u antilop vystačíte s klasickou evropskou ráží.    

Kam vyrazit na lov do Afriky
Lovecká farma Lascala se nachází asi 70 kilometrů od města Kimberley v provincii Northern Cape. Krajina je tvořena přechodem mezi savanou a buší. Farma svými podmínkami nabízí zvěři široké spektrum potravní nabídky, najdeme zde jak spásače, tak i okusovače: antilopa vraná, antilopa skákavá, antilopa losí, antilopa travní, bůvolec běločelý a káma, přímorožec, zebra, pakůň žíhaný a běloocasý, impala, kudu velký, nyala nížinná, voduška velká, voduška červená, bahnivec horský. Najdeme zde i pro lovce oblíbeného zástupce prasatovitých, prase bradavičnaté. Poměrně vysoká je zde i aktivita menších šelem jako šakal čabrakový, nebo karakal. Lovy se uskutečňují na plochách více jak 50 000 ha.  


http://lascalagamefarm.cz/