Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lovecké nože Mikov

front.post
front.public: 27. 08. 2015
time00-kopie
Lovec potřebuje svůj nůž vždy a všude. Dá se tedy říci, že je to základní lovecký nástroj, lovecká potřeba.

 

Mikov jako tradiční český výrobce i s ohledem na bohatou historii lovu a myslivosti v českých zemích nabízí zajímavou kolekci loveckých nožů. Tvarem a provedením se v nabídce vyskytují jak klasické lovecké dýky a tesáky, tak i víceúčelové mutlifinkční zavírací nože.

Klasické lovecké nože jsou většinou lovecké dýky nebo tesáky, které se používají na porcování ulovené zvěřiny. V kolekci loveckých nožů je velmi často jako střenky používána rohovina nebo její imitace, která je klasickým doplňkem loveckého a mysliveckého prostředí.

 

 

Lovecký nůž je především pracovní nástroj a jako od takového se od něj očekává víceúčelovost, kvalita materiálů a provedení a absolutní spolehlivost. Další ze stálic Mikulášovického sortimentu je tak zavírací lovecký nůž Fixír.

Nůž Fixír se za léta své existence stal nepostradatelným pomocníkem mnohých z nich, což dokazuje více než milion prodaných kusů. Tento univerzální pracovní nástroj je v sortimentu Mikovu zastoupen čtyřiadvaceti variantami, které se liší provedením a funkcionalitami. Oblíbený je pro svůj tradiční design, precizní povrchovou úpravu a bezpečnost při manipulaci díky pojistce jeho kvalitní čepele z nerezových ocelí typu 440. Kónický plochý výbrus propůjčuje čepeli vysokou řezivost. Na střenky Fixíru je použito dřevo a rohovina. Rohovina jak z klasického parohu ale i bůvolího rohu dodává noži exklusivní a atraktivní klasický vzhled. Dřevěné provedení střenek pak vrací svojí strohostí tento nástroj svému pracovnímu účelu.

 

Multifunkční řešení Fixíru nabízí všechny potřebné základní nástroje od nože, pilky, páráčku, otvíráku a šroubováku, které můžete při jeho použití potřebovat. To vše z kvalitní nerezové oceli 440A-56HRC. Mikov dobře naslouchá svým zákazníkům, kteří napomohli vzniku robustního loveckého zavíracího nože HUNTER. Ten je o více než 40 % delší než tradiční FIXIR. Zákazníci jsou spokojeni a na světě je největší zavírací nůž Mikova. 

 

Lovecké nože Mikov představují českou tradici a dodnes si udržely svoje jméno. Všechny nože pak mohou mít ještě i své luxusní varianty vyráběné přímo na zakázku, které ocení opravdoví znalci.

 

http://www.mikov.cz