Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Lovy v Africe - prase bradavičnaté

front.post
front.public: 29. 07. 2020
02

Seznamte se s prasetem bradavičnatým, okupantem Východní Afriky. Největším výskytem a takřka domovinou se stávají státy Keňa, Somálsko, Uganda a Etiopie. Své přízvisko získalo kvůli třem párům bradavic nacházejících se v obličeji.  Popis prasete bradavičnatého


Tento sudokopytník s válcovitým tělem dorůstá do délky jednoho až jednoho a půl metru. Výška zpravidla nepřevyšuje hodnotu 85 cm. Dospělý samec váží něco kolem 150 kilogramů, takže se díky své rychlosti jedná o celkem nebezpečné zvíře. Krmí se především trávou a vším, co má kořenový systém. V Africe není příliš prostoru na vybíravost, potravy i vody je nedostatek. Právě z těchto důvodů se uchyluje i k pojídání menších mršin a trusu hlodavců. Vyskytuje se převážně v aridních oblastech, křovinatých buších a polopouštích. Dokážou si vyhrabat noru, kde přespává samice a hlídá mláďata.  


 


 


 


Ulovte si prase bradavičnaté


O praseti bradavičnatém je známo, že má velice špatný zrak, ale za to se může pochlubit citlivým sluchem a čichem. Není tedy třeba se při jeho lovu plazit po břiše, ale je nutné si dávat pozor na sebemenší hluk a směr větru, který by vás mohl odhalit. Technika lovu v podobě šoulání je nejideálnější strategií. Loví se výhradně za horkých dnů, kdy jsou prasata v pohybu za účelem hledání vodního zdroje. Prasata bradavičnatá navštěvují napajedla, takže se lov soustřeďuje na tyto místa, kde se ve své podstatě čeká na správný moment k výstřelu.   Střelba probíhá na vzdálenost 50 metrů, přičemž samce od samice rozeznáte v počtu bradavic na obličeji. Samice má dvě a samec je obdařen čtyřmi.  


 


Vhodná zbraň ke střelbě


Jelikož střelba probíhá na kratší vzdálenost, tak dobrý lovec nepotřebuje zaměřovací dalekohled. Pokud se pro něj přes to rozhodnete, obstarejte si dobrý kolimátor nebo puškohled s nulovým či hodně malým zvětšením za současné přítomnosti širokého zorného pole. Pamatujte, že ke střelbě je vždy vhodná opakovačka s větším počtem ran. Vezměte si sebou kozlici, trojáka nebo brokovnici s opakovanou ranou bez odlícení.  


 


Kam vyrazit na lov do Afriky


Lovecká farma Lascala se nachází asi 70 kilometrů od města Kimberley v provincii Northern Cape. Krajina je tvořena přechodem mezi savanou a buší. Farma svými podmínkami nabízí zvěři široké spektrum potravní nabídky, najdeme zde jak spásače, tak i okusovače: antilopa vraná, antilopa skákavá, antilopa losí, antilopa travní, bůvolec běločelý a káma, přímorožec, zebra, pakůň žíhaný a běloocasý, impala, kudu velký, nyala nížinná, voduška velká, voduška červená, bahnivec horský. Najdeme zde i pro lovce oblíbeného zástupce prasatovitých, prase bradavičnaté. Poměrně vysoká je zde i aktivita menších šelem jako šakal čabrakový, nebo karakal. Lovy se uskutečňují na plochách více jak 50 000 ha.


http://lascalagamefarm.cz/