Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Mike Pewtherer

front.post
front.public: 09. 10. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Přežití má v krvi od dětství. Opustil chytání ryb s prutem a navijákem a chytá je holou rukou, přešel od četby knih o přežití na psaní knih o přežití, od studenta hledajícího experty, na znalce, který hledá studenty a jeho motivace jak se naučit a učit jiné je tak silná, ne-li silnější a tak to vždycky bylo a bude.


 


Mládí strávil toulkami po kopcích severovýchodně od mléčné farmy, na které žil. Zpočátku se jeho zájem o přírodu týkal potravin. Chtěl udržet svou rostoucí touhu pod kontrolou, ale jeho zvídavá mysl chtěla vědět víc. Zjistil, že kempování je lepší, když je odloženo pohodlí a je vyžadována improvizace. Pomalu se vrhnul na předměty, nalezené v kempingovém batohu, a pak si batoh balil sám. Byl vždycky zvědavý, hlavou se mu honilo mnoho otázek, které ho vedly k létání. V patnácti získal od svého letového instruktora přezdívku divoch. Dovednosti a sny přežití i nadále vřely v jeho teenagerském věku a dál se učil a sdílel to, co věděl. Prací ve škole přežití, se rychle přesunul do pozice hlavního instruktora a začal získávat další dovednosti potřebné k přežití, jako je používání primitivních nástrojů, stejně jako různé způsoby lovu.


  


Cestoval široko daleko při hledání dalších znalostí přežití, jel stopem přes Mexiko a nakonec  skončil v Belize, kde trávil čas v pobřežní džungli. Hory Fidži, vnitrozemí Nového Zélandu a Austrálie ho donutily k prodloužení cesty a vtáhly do nebezpečných situací, v nichž jeho znalosti o přírodě, volně žijících zvířatech, stejně jako trocha zdravého rozumu, mu umožnily bezpečně projít. Lovil a chytal do pastí divočáky pro národní park, hledal ztracené děti, postřelené jeleny a podobně. Volné potápění a rybaření pomocí kopí, jeskyňaření a to jak za sucha i pod vodou, lezení po skalách, slézání, to všechno pohání jeho vášeň pro poznávání našeho druhu a jak máme komunikovat se světem divočiny.


 


Vezmeme-li přežití jako takové, opustil studenty za sebou a vyrazil s oblečením na zádech a nožem za opaskem otestovat své znalosti ve světě přírody. Jeden z 50 dnů událostí je zaznamenán ve jeho první knize "Přežití v divočině – Život mimo civilizaci s oblečením na zádech a nožem na opasku" Mezinárodní námořnictvo / Ragged Mountain Press, 2006. Ve snaze oslovit více lidí a sdílet více svých znalostí, napsal druhou knihu, s názvem "Příručka přežití v divočině: Primitivní dovednosti pro krátkodobé přežití a pohodlí při dlouhodobém užívání" McGraw-Hill 2010. Strávil čas na Aljašce, Montaně, a kanadských skalách, pracoval ve svém sněhovém přístřešku při sledování savců. Pro přežití v poušti navštívil jihozápadní USA a severní Mexiko, stejně jako západní Austrálii. Z důvodů jak přežít v džungli se odvážil do střední Ameriky, na Havaj, Fidži, severního teritoria v Austrálii. Navštívil všechny, ale tři státy v USA a mnoho dalších zemí na něj na jeho cestě za poznáním čekají a on nemůže přestat.


 


K tomu všemu přišla zranění a ztráty. Třikrát si zlomil nohu, stejně jako žebra, nos, prsty u nohy a také klíční kost. Přátelé zemřeli nebo byli zabiti v důsledku toho všeho z volného potápění nebo na rakovinu. Poté vystřízlivěl a poučil se z těchto událostí, a pohnul se kupředu.


V současné době pracuje jako stopař, instruktor přežití, přírodovědec, pedagog, instruktor lovu a shromažďovatel údajů o volně žijících zvířatech za účelem studia.  Taktéž učí na místní soukromé škole.


 


Vždycky hledá další dobrodružství, další šanci zkusit něco nového, získat znalosti a sdílet je s těmi, kteří o to mají zájem.