Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Mikov má nový List

front.post
front.public: 20. 05. 2015
t03 – obnovený
S nástupem nové generace designérů do tradiční české nožířské firmy Mikov se začaly dít zajímavé věci. Prototypy novinek z nožířských dílen byly představeny na letošní výstavě IWA v Norimberku a do seriové výroby byl vypuštěn první kus z nové produkce - LIST.

 

Když si promítneme dosavadní kolekci Mikovu, tak LIST otevírá zcela novou kapitolu. Ladné linky, neotřelý design z pera Ondřeje Němce a špičkové zpracování z vysoce kvalitní oceli N690 spolu s kydexovým pouzdrem dávají novému noži velmi dobré šance na úspěch u zákazníků.

 

 

Pro koho je nový LIST vlastně určen? Je to elegantní nůž pro každý den, na který se jeho majitel může spolehnout v každé situaci. Kreativní řešení samosvorného kydexového pouzdra a paracordu umožňuje několik variant nošení a to jak manažerovi v saku tak běžnému uživateli na opasku nebo na krku. Nůž má pouhých 65g takže o něm téměř nebudete vědět.

 

 

Měli jsme možnost si LIST vyzkoušet a naše poznatky jsou celkově velmi pozitivní:

 

Design

S ergonomickým tvarem nože si v Mikovu dali evidentně hodně práce, protože LIST dobře drží v ruce při běžném použití a neklouže. Testovali jsme běžné situace od otevírání balíku z pošty po přípravu klacků na pečení buřtů a nůž příjemně překvapil. Díky dobrému úchopu je řez čistý a rychlý a držení nože je bezpečné i pro větší ruku.

 

Použití

Velkou výhodou je variabilní použití pouzdra. Myslíme, že si každý najde svoji oblíbenou pozici, kdy má nůž standardně po ruce a nepřekáží mu. Pouzdro funguje dobře tzn. uložený nůž dobře drží a nemusíte se tedy bát ztráty svého oblíbence. Velmi příjemnou variantou nám při testování v pracovním oblečení - obleku nebo v saku přišla varianta nošení vzadu na opasku nebo v tzv. podpažním pouzdře. Tvarem a lehkostí o noži skutečně nevíte, ale je vždy na svém místě.

 

 

Kvalita vs. cena

Maloobchodní cena nového LISTU včetně kydexového pouzdra je 1495,- Kč a za tuto cenu dostanete velmi kvalitního pomocníka. Za nás tedy velmi dobré hodnocení a skvěle našlápnuto na reinkarnaci slavné značky.

 

Více na http://www.mikov.cz

Foto © mikov.cz