Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Mini Reflex Sight stále populárnější doplněk pro osobní ochranu

front.post
front.public: 21. 05. 2020
000-obnoveny-

Optické zaměřovače byly v minulosti součástí výhradně klasických pušek, kde střelec získal potřebnou oporu pro zvýšení přesnosti výstřelu na delší vzdálenost.


Právě pro tyto účely se zahájila jejich výroba a jejich použití na odlišných zbraních bylo vnímáno spíše jako ojedinělý výstřelek. Podívejme se však na aktuální trendy v oblasti střelných zbraní pro osobní ochranu dnes a nelze si nepovšimnout, že právě optika se pozvolna stává zcela běžným prvkem standardní výbavy i těchto zbraní.


Reflexní zaměřovače pod vlivem pokroku
Majitelé střelných zbraní pro osobní ochranu si své zakoupené modely obohacují o reflexní mini zaměřovače. Díky technologickým inovacím předních zbrojovek se na pulty obchodů dostávají výkonná a spolehlivá mířidla v optimální velikosti a váze, aby byla při používání plně komfortní. Zbrojní průmysl už při vývoji nových střelných artiklů už dopředu s tímto novým směrem počítá a modely pro osazení rovnou přizpůsobuje.


Majitelé tak konečně ušetří nemalé finanční náklady za práci puškařů a případné úpravy umožňující svou zbraň mířidlem osadit. Nutno podotknout, že právě kvůli ztrátě originality modelu se k zásahu mnozí ani neodhodlali.


Proč je o mířidla takový zájem?
Zvýšený zájem o Mini reflex Sight je zcela přirozený, jelikož střelci poskytuje rychlejší reakci a přesnější střelbu na požadovaný cíl. Při míření odpadá potřeba zarovnání obrazu klasického mířidla a záměrného bodu do jedné osy, stačí jen nastavit červený bod na terč a vystřelit doslova od pasu.


Výhoda reflexního bodu je skryta i ve své viditelnosti bez ohledu na denní nebo noční dobu. Laser ani tritium takové výhody nepřináší a pokud jde o otázku výdrže baterie, tak ani zde nehledejte žádné znevýhodnění. Jako příklad si uveďme například značku Vortex, která dokáže běžet v nepřetržitém stavu i 30 000 hodin.