Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Můj přítel paralyzér

front.post
front.public: 21. 10. 2018
time01

Dnešní doba je velmi zlá, horší než to bylo kdysi, co se týká kriminálních živlů. Tím, že momentální čas přeje násilnickým živlům, tak je na místě se nějak bránit, hlavně tedy ženské pohlaví, které je bráno jako slabší, by mělo mít nějakou tu ochranu.


 



Některé to řeší způsobem, že chodí na kurzy sebeobrany, potažmo bojových umění. Ano, to je skvělá volba, ale ne všechny dámy jsou nadané ke sportu a bojová umění je velmi těžká disciplína. Právě pro takové typy tu jsou tzv. paralyzéry. Už samotné slovo vypovídá o tom, že se jedná o prostředek, kterým útočníka zparalyzujete, česky řečeno, zneškodníte.  


 


Samozřejmě, paralyzéry a jejich nabídka je poměrně obšírná, my začneme od toho nejjednoduššího, a to je pepřový sprej neboli lidově pepřák. Stačí jedno dobře mířené stříknutí do obličeje, nejlépe do očí a než se útočník vzpamatuje, tak budete dávno za horama. Je dobré mít pepřový sprej v tašce nebo v ruce připravený k rychlému protiútoku, protože než byste ho vytáhli z kabelky a mohli použít, tak násilník by vás mohl zpacifikovat. Momentálně je na trhu i speciální věcička, která se nazývá sprejová svítilna. V podstatě je to pepřák se světlem. Můžete si tak na devianta posvítit, abyste se lépe trefili.  


 


Další kategorií nebo variantou jsou elektrické paralyzéry. I tento typ zneškodní každého, kdo by si na člověka dovolil zaútočit. Lidé se mylně domnívají, že čím má více voltů, tím je účinnější, nemusí to být však pravda. Důležitá je hodnota v mA. Obvykle je maximální povolená 10 mA. Samozřejmě se mohou stát nepředvídatelné věci, například, že útočník vytrhne paralyzér z ruky a chce ho použít proti vám. Existují ovšem paralyzéry, které mají bezpečnostní pojistku, tudíž je nemožné je proti vaší osobě použít. Například policisté v Americe je mají v základní výbavě. Ale už se stalo i několik neštěstí, kdy elektrický paralyzér člověka zabil.  


 


V další kategorii paralyzérů tu máme obušky, on je to vlastně elektrický paralyzér ve tvaru obušku. Tyto obušky jsou vhodné například pro seniory. Jedna odnož se nazývá teleskopický obušek. Jedná se vlastně o tři kovové trubky, které jsou do sebe zasunuty. Tento obušek se dá vysunout prudkým pohybem. Tohle jsou jenom základní paralyzéry, o kterých jsme si řekli něco bližšího. Někteří lidé tomu nevěří, že jsou tak účinné, ale opravdu tomu tak je. Obvykle se dají zakoupit lékárně nebo v drogerii, tedy pokud se jedná o pepřové spreje. Ostatní věci nakoupíte například v loveckých potřebách nebo po internetu.


Foto © Depositphotos.com/paulfleet