Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Netradiční zbraně kolem nás

front.post
front.public: 26. 04. 2019
time03

Nemusíme panikařit, protože se můžeme ozbrojit zbraněmi, které jsou všude kolem nás. Je to tak, všude jsou předměty, které se dají použít jako zbraň. Abychom dokázali použít obyčejné předměty jako zbraň, tak si musíme nejdříve říci, jak můžeme někoho zranit za použití různých předmětů.  


 


Všechny předměty se ale nedají použít stejně a to je ten základní problém, který musíte vyřešit. Správné použití zvoleného předmětu, který v daný okamžik máte k dispozici, rozhoduje o úspěšné obraně či prohře. Netradiční zbraně můžeme dělit dle jejich charakteru:  • Horké tekutiny se dají použít jako zbraň nejen zasažením do obličeje ale i na jiná místa na těle, jako jsou genitálie, ruce, břicho. Přes oblečení udělá horká tekutina  s útočníkem své. Studené tekutiny mají efekt pouze na obličej. Tekutiny nám dávají čas pro další útok nebo na útěk. Spíše se využívají na zmatení a získání času pro využítí lepší zbraně než na zastavení útočníka.


Například: Máte-li v ruce hrnek kávy s lžičkou uvnitř. První, co Vás nejspíše napadne, je vyšplíchnout kávu i s lžičkou do obličeje útočníkovi a utéct.  Je to sice správně, ale tím, že zahodíte hrneček i lžičku, jste přišli o dvě zbraně. Nejen nápoj se dá využít, ale je zde ještě víc možností, které se dají v tomto příkladě použít.  Jak lžička, tak hrnek se dají použít samostatně a to například tímto způsobem: Lžičku si vezmeme do jedné ruky a hrnek máme v druhé a ve správný okamžik, horkou kávu vylijeme do obličeje či rozkroku, hrnečkem následně udeříme útočníka do obličeje a opačným koncem lžičky ho bodneme třeba do krčního svalu a následně utíkáme k východu.   Lžičku nezahazujeme, máme jí připravenou do zálohy pro případ, kdyby nás útočník přeci jen chytil. Stane-li se tak, pak opačný konec lžičky použijeme k bodání a zasahujeme například vrchní hranu ruky, kterou nás drží. Útočník nás po zásahu rychle pustí a pak můžeme dokončit útěk do bezpečí. Popřípadě lžičkou bodejte opakovaně nejen do držené ruky, ale na měkké části těla jako je krk či jiné slabiny a svaly, které jsou ve vašem dosahu. Zasažený sval je částečně ochromen a současně je to velice bolestivé. Tímto zaskočíte útočníka a máte více možnosti na aktivní obranu a následný útěk do bezpečí.  • Věci na jedno použití, které se po jednom použití rozbijí a nedají se proto opakovaně použít. Například hrnek, talíř, sklenice atd. Jedná se o silnější útok, kdy způsobíme vážnější zranění, ale jednorázově. Zbraň se rozbije a nemůžeme opakovat útok. Nicméně tímto útočník utrpí závažnější zranění a z toho vyplývá i větší šance na únik do bezpečí.  • Věci pevné a opakovaně použitelné. Zde se dá zařadit zmiňovaná lžička, jakýkoli příbor, kovová tužka, svazek klíčů ( klíče si ale nevkládejte mezi prsty! Hrozí zranění. Misto toho chytněte svazek klíčů za kroužek a použijte klíče jako obušek.), kniha ( hrana knihy se dá použít při úderu do krku nebo na nos ), smotaný časopis ( je použitelný při úderu na nos ), atd.


Toto je základní rozdělení a použití předmětů kolem nás využitelné k sebeobraně. V rámci zachování si života je dovoleno vše. Proto nelitujte útočníka, který Vás chtěl napadnout. On lítost nad Vámi necítí. Kdyby ano, tak by nikdy nemohl nikomu ublížit, protože by s námi soucítil a to by mu nedovolovalo nám chtít ublížit. Jakmile jsme byli nucení se bránit všemi prostředky a nebezpečí pominulo, tak můžeme dotyčnému útočníkovi přivolat kromě policie i sanitku. Ti se o něj postarají. Vy tuto možnost máte a nejspíš sanitku dotyčnému útočníkovi přivoláte. On to pro Vás určitě neudělá a nechá Vás klidně vykrácet. To je ten základní rozdíl.


Martin Jelínek EBMAS WT Praha