Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Nůž Fox Knives Vox Core FX-604 B

front.post
front.public: 17. 01. 2020
000-obnoveny-

Kvalita nožů značky Fox Knives je neoddiskutovatelným trendem v konkurenčním souboji na celosvětovém trhu. Další z dlouhé řady modelových tipů je pro tentokrát Fox Vox Core FX-604 B s černou čepelí a rukojetí.


 


Praktický model v černém provedení
Moderní nůž navržený ve spolupráci s VOX Knives je vybavený 3,14 palcovým ostřím z kvalitní nerezové oceli N690Co. Čepel dosahuje tloušťky 0,15 palce nabízející tvrdost Rockwell 58 - 60.


Nůž se skvěle otevírá oboustranným způsobem jednou rukou za pomocí oválného palcového otvoru a skvěle navrženým tvarem. Spolehlivost rychlého tasení a snadnou manipulaci předesílá reflexní povrchová úprava černé rukojeti ze sklolaminátové pryskyřice. Kuličkové ložisko sloužící k plynulému otevření bez sebemenší námahy dokáže zavřený nůž o délce 3,14 palců prodloužit k hraniční hodnotě 7,48 palců. 


  


Vizuální přitažlivost FX-604 B
Model nože FX-604 B v černém provedení má skvěle navržený dekorativní vzor zabraňující nebezpečnému prokluzu. Dokonale přilnavý skládací nůž disponuje moderním zámkem vložky a vroubkovaným oranžovým backspacerem s integrovaným otvorem na případné připojení šňůrky k zavěšení za krk.


Nůž s hladkým typem čepele má hmotnost 135 gramů a je vhodný k univerzálnímu užití pro domácí účely, tak i při lovu. Otevírací otvor pak poslouží k bezpečnému úchopu i při nošení tlustých rukavic.


 
Italská kvalita s italskou tradicí
Značka Fox Knives vznikla v letech 1977 jako pokračovatel myšlenky a odkazu vývoje společnosti pana Oreste Frati prodávajícího nože pod jinými značkami. Popularita nožů Fox Knives přichází zcela přirozeně díky nekompromisnímu způsobu výroby jdoucí ve stopách nejvyšších kvalit. Proto se u typu FX-604 B setkáváme s prvotřídní ocelí typu N609Co předurčující mimořádnou odolnost vůči korozi a obrusu ostří při častém krájení.


Fox Knives aktuálně patří k nožířským velmocem světového formátu. Výroba nožů je zaměřena jak na civilní, tak i vojenský trh.


Testování v českých rukou
Jeden kousek jsme od Fox Knives dostali na testování. Zaměřili jsme se na běžného uživatele, který nosí svůj zavírací nůž někde po kapsách a potřebuje s ním realizovat zcela běžné úkony deního života.  • Design nože je skutečně na jedničku. Oslní i ženy, protože italský design je pověstný. Velmi dobře působí zapojění barevných, v tomto případě oražových prvků, které jinak černý nůž skvěle vizuálně odlehčí a rozhodně zaujme.

  • Díky velmi plochému tvaru a dobře zvolené sponě nůž perfektně drží v kapse, nijak nepřekáží ani dalšímu obsahu kapsy.

  • Výše uvedené ergonomické držení je skvěle vymyšlené. Nůž perfektně sedne i do mokré ruky a skutečně funguje i v rukacvicích na střelnici.

  • Čepel má skvělý pracovní tvar a perfektně řeže. Testovali jsme dřevo, běžné kabely, pet lahve, prostě všecho, co občas potřebujete "přežíznout". Na ostří není znát žádné poškození ani po trvdších materiálech.


Tento nůž je jasná volba se skvělým poměrem cena-výkon. Pro každodenní nošení rozhodně ANO.


 


Více info a kompletní sortiment: