Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Ohřev potravin bez plamene

front.post
front.public: 10. 10. 2018
000  – obnovený – obnovený

Vzhledem k vývoji vědy a techniky nejsme odkázáni pouze na ohřev běžně nad ohněm. Svá hotová jídla můžeme ohřát i pomocí samoohřevné kapsle. Jak to funguje a kde to sehnat?


 Takovýto „zázrak“ vyrábí firma Baracook a umožní vám jíst teplé jídlo i na velmi větrných místech, v silném dešti nebo na rozhoupané palubě lodi. Jednoduše jen vložíte kapsli do kapsy k pokrmu a zalijete přesným množstvím vody. Za 10 – 15 min je jídlo připravené ke konzumaci. Vše má navíc hmotnost pouhých 80 g, tudíž se vejde všude. Kapsy (nazývané také zipper-bag) jsou použitelné několikrát, vložit musíte jen po každé novou kapsli. Velikost kapsle se samozřejmě odvíjí od velikosti porce jídla. Např. z 20g kapsle ohřejete jídlo o hmotnosti až 300g, 50g kapsle poslouží tedy k ohřátí dvou porcí. Jen pozor! Ohřívejte vždy ve velmi dobře větratelném prostoru a jídlo v kapse velmi dobře zakryjte, aby se k němu výpary nedostaly. A i když neohříváte nad ohněm, teplota dosahuje téměř sta stupňů, manipulujte tedy obzvláště opatrně.  


 


Než se vám ohřeje pokrm, stihnete třeba postavit stan, zapálit oheň nebo dělat jakoukoli jinou důležitou činnost. Tento druh samoohřevu funguje na základě exotermické reakce mezi oxidem vápenatým a vodou.   Jídlo má velmi dlouhou trvanlivost, perfektně chutná a má vysoké výživové hodnoty. Je konzervované sterilací, tedy ohřáto na vysokou teplotu, která zničí škodlivé látky a pak je prudce zchlazeno. Zachovají se tak vitamíny a minerální látky a hezký vzhled. Vydrží i tři roky, proto je tato forma konzervování vhodná pro cestovatele.  


 


 


 


V roce 2011 na český trh vstoupila také značka AdventureMenu s kvalitní, plnohodnotnou expediční stravou. Je určena pro cestovatele, účastníky expedic, sportovce a další dobrodruhy. Jídla se dají okamžitě konzumovat, nemusíte do nich tedy přidávat vůbec nic, dokonce ani vodu. Pomocí samoohřevného systému pak máte kvalitní a chutní jídlo do 15 min kdykoli a kdekoli.