Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Opakovací brokovnice Remington 870

front.post
front.public: 13. 01. 2018
000  – obnovený – obnovený – obnovený

Zbraň, kterou si v tomto článku představíme, je pravděpodobně jedna z nejpoužívanějších opakovacích brokovnic na světě. Její vlastnosti dávají střelci obrovskou palebnou sílu a konstrukce zase jistotu.  


 


Jistě nepřekvapí, že zemí původu této zbraně jsou Spojené státy americké. Její navržení a výroba začala nedlouho po skončení druhé světové války a trvá dodnes. Za tu dobu bylo vyrobeno několik milionů kusů. Kromě Ameriky je dále používána například ve Velké Británii a mnoha dalších zemích. Nutno ještě také zmínit, že výroby této legendy mezi brokovnicemi se ujala firma Remington Arms. Již z názvu je patrné, že největší využití nachází právě v armádních a ozbrojených složkách. Můžeme ale také nalézt její sportovní nebo loveckou verzi, kterých se vyrábí také velké množství.  


 


   


 


Konstrukce této zbraně je založena na principu nabíjení skrze pohyblivé předpaží. Dvanáctimilimetrové verze této brokovnice mají zásobník uložený pod hlavní zbraně a lze jej napumpovat až sedmi náboji. Možná drobnou nevýhodou Remingtonu 870 je její váha. Ta dosahuje až 3,6 kilogramu, což je opravdu hodně. Na druhou stranu nabízí střelci takový palebný potenciál, že se tento nedostatek lehce přehlédne. Střílet z ní je pak možné jak broky, tak jednotlivými náboji. Ty mají pochopitelně delší účinný dostřel. Některé zdroje uvádějí, že tyto náboje mohou nepřítele smrtelně zranit až na vzdálenost téměř půl kilometru.  


 


 


 


Délka zbraně dosahuje téměř jednoho metru a délka samotné hlavně je pak o polovinu kratší. U této slavné zbraně můžeme nalézt také mnoho druhů nábojů, kterými lze střílet. Ať už to jsou klasické broky nebo projektily s CS plynem či plastikové střely. Každopádně se však jedná o jednu z nejznámějších zbraní současnosti, k čemuž dopomáhá také fakt, že je často viděna při zásazích americké policie, které je právě těmito brokovnice v nemalém počtu vybavena. Navíc je vyrobena z kvalitního materiálu, který není závadový a tak životnost Remingtonu 870 je velmi dlouhá. Ale stejně jako u ostatních zbraní je i u ní nutná občasná údržba.  


 


Foto © http://www.remington.com/