Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Pistole Steyr M9-A1

front.post
front.public: 16. 11. 2018
000-obnoveny-obnoveny

Dalším povedeným kouskem rakouské zbrojovky Styer je mode M9-A1. Zbraň je vytvořena z kvalitních a robustních materiálů, takže její životnost je vysoká. Kromě toho disponuje prakticky všemi vlastnostmi, které lze od moderní pistole očekávat.


 


Služební pistole rakouského původu Steyr M9-A1 je následovník původního modelu M9. U zbraně došlo k posunu zejména v oblasti ergonomie a celkové praktičnosti. Tato pistole ráže 9 mm poskytuje příjemné držení a celkově působí velmi robustním a odolným dojmem. Zbraň má polymerový rám, hlaveň je kovaná za studena pro zvýšení životnosti. V přední části je Picatinny rail pro umístění dalšího příslušenství, závěr je v matně černém provedení.Závěr s nuceným poklesem hlavně se uzamyká do výhozního okénka. Trojúhelníková stranově stavitelná mířidla umožňují rychlé a přesné zamíření na cíl. Přesnosti pomáhá také umístění hlavně nízko nad bodem úchopu střílející ruky. Spoušťový mechanismus je DAO, výrobcem označovaný jako "Reset Action". Umožňuje rychlou střelbu s chodem spouště o délce 4 mm.


  


Rukojeť má po stranách zdrsnění a v přední a zadní části drážkování, zbraň tudíž neprokluzuje ani při zpocení střelcových rukou. Oproti původnímu modelu nemá zbraň manuální pojistku, avšak je zde možnost jejího doplnění. Dvouřadý kovový zásobník s jednořadým vyústěním je černý, samozřejmostí je ukazatel počtu nábojů.Zbraň se dodává s plastovým kufříkem obsahujícím náhradní zásobník a kartáčky na čištění hlavně. Samotný proces čištění není nikterak náročný a jistě jej hravě zvládne i nezkušený majitel.