Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Pouzdro od Aker Leather

front.post
front.public: 12. 10. 2018
Bez-názvu-1

Na výstavě IWA 2015 bylo k vidění spousty zajímavých věcí. Jednou z nich byla prezentace výrobků firmy Aker Leather, která vyrábí kožená pouzdra na zbraně.  Pokud si koupíte standardní zbraň, pistoli nebo revolver, je nabídka relativně široká. Pokud si ale koupíte něco málo nestandardního, máte velký problém. V redakci jsme na tento problém narazili u pistole Sig Sauer P226 X-five. Jedná se o relativně velkou pistoli ještě navíc se spodním railem. To znamená, že to nepasuje do žádného běžného pouzdra a speciální pouzdro jaksi nebylo k mání.  


 


 


 


U Aker Leather to nebyl problém.  Tento tradiční americký výrobce kožených doplňků pro střelce, policii a ozbrojené složky nabízí široké spektrum vysoce funkčních pouzder na pistole a revolvery ve dvou základních řadách On duty a OFF duty. Každý ví, že u pouzder na zbraně je důležitá především funkčnost. Zbraň musí v pouzdře dobře sedět, pouzdro musí být dobře nositelné a pokud možno nesmí překážet majiteli v běžném pohybu a to jak při skrytém nošení tak např. u policejní uniformy. Aker Leather vyrábí pouzdra přesně pro jednotlivé modely zbraní, což znamená, že pouzdro je vyráběno na konkrétní model a je testováno na reálné zbrani.  


 


 


 


Měli jsme možnost vyzkoušet model z kolekce OFF duty na poměrně složitou, velkou a těžkou pistoli Sig Sauer P226. Pouzdro neskutečně sedí a je na něm znát jak přesná řemeslná výroba, tak i dlouhodobé zkušenost, protože i tak velká zbraň takřka není při běžném nošení cítit. Tím jak je pouzdro koncipované a pistole do něho sedne naprosto přesně jsme měli trochu obavy z použití, tzn. Z momentu, kdy bude pistoli potřeba rychle vytáhnout a použít.  


 


 


 


Pro testování jsme po cca 14ti denním nošení vybrali střelnici Centra Walzel v Meziměstí, kde je možné vyzkoušet střelbu na projekční stěně s ostrou zbraní. Výsledky byly velmi překvapující. Pouzdro jedním slovem funguje. Pistoli díky pevnému umístění nejen hmatem okamžitě najdete, ale zbraň jde z pouzdra velmi rychle a pohodlně vytáhnout a použít.


 


Řemeslná tradice a ruční výroba produktů Aker Leather, kterou založil v roce 1981 Kamuran Aker, slaví úspěchy po celých státech. Uživateli produktů jsou např. oddělení sherifa v Los Angeles a San Diegu, LAPD, FBI, policejní oddělení San Francisco, nebo dálniční hlídky v Kalifornie.  I v našem redakčním testu lze tyto výrobky lze jen doporučit.  


 


Více na http://akerleather.com/