Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Rady a prevence, jak se nestát obětí

front.post
front.public: 04. 09. 2020
000

Opravdu nejlepší prevencí, jak se nestát obětí, je vaše znalost. Každý z nás by měl otevřít oči, aby zjistil, že na nás v životě číhá spousta nebezpečí a nástrah. K tomu, abychom tomu předcházeli, je potřeba vnímat sebeobranu již jako součást nás, našeho myšlení. Nepodcenit přípravu a nebýt zaskočeni.


 V 9 z 10 případů se můžete vyhnout násilí pomocí uklidnění situace a snaze o předejití konfliktu. Zásada číslo 1 – pozorujte okolí. Buďte ve střehu, když se díváte okolo sebe, a reagujte na podněty. Pokud uvidíte někoho podezřelého, snažte se mu vyhnout. Nesledujte jeho oči, ale ruce.  


 


Podezřelý může o sobě dát vědět pomocí agresivity, což je nejjednodušší forma jeho odhalení. Útok však zpravidla může být zahájen náhle. Mezi agresí a náhlostí je pak důležitá vzdálenost útočníka. Pokud vidíte agresivního člověka, který je od vás dostatečně daleko, můžete se mu vyhnout. Pokud na vás vyběhne zpoza rohu, musí být vaše reakce co nejrychlejší.  


 


  


 


Výběr potenciální oběti pro násilníka je daný tím, čeho chce dosáhnout. Nejčastějším cílem násilníka je váš majetek (peníze, šperky, ošacení, doplňky, auto…), nebo tělo za účelem znásilnění či ublížení na zdraví za účelem vraždy nebo ublížení. Odhalením cíle násilníka a správné reagování v danou chvíli je základem úspěchu, jak předejít konfliktu.  


 


Útočník si nejčastěji vybírá slabé jedince, kteří jsou roztěkaní, vypadají bez vzdoru, myšlenkami mimo, s žádným povědomí o tom, co se děje okolo nich. V těchto případech vás prozradí signály vašeho těla. Je tedy nutné narovnat se, zpevnit krok, tvářit se sebevědomě, nemít v uších sluchátka od MP3 a nebát se rázně se ohlížet. Nedávejte útočníkovi žádné signály k útoku a udělejte maximum pro to, abyste se nestali jeho terčem.  


 


Nikdy na ulici neodhalujte svůj majetek. Na zastávce si nepřipravujte peníze, nevyndávejte peněženku, abyste si zkontrolovali peníze nebo doklady, a chraňte si své kapsy a tašky. Když ukončíte telefonát, nedávejte svůj mobilní telefon ledabyle do kapsy. Zkrátka nedávejte potenciálnímu útočníkovi motivaci k přepadení a útoku.


Foto © depositphotos.com/innovatedcaptures