Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Ray Mears

front.post
front.public: 01. 05. 2019
000  – obnovený – obnovený

Absolutní, avšak nekomerční ikonou přežití v divočině je bezpochybně Ray Mears. Není pro něj důležité být cool a in, nosit značkové oblečení, být celebritou nebo působit drsně. Prozkoumávání přírody dělá, protože ho to baví a je v tom zkrátka dobrý.  Kdo je Ray Mears? Ray pochází z Londýna, kde se narodil v únoru v roce 1964. Vždy rád chodil do lesa a prozkoumával přírodu. Ray se kvůli zrakovým obtížím nedostal do armády k mariňákům, kam měl původně namířeno. Namísto toho se věnoval práci v kanceláři v Londýně, ale jeho srdce ho táhlo dál. Začal navštěvovat školu umění přežití v divočině ve Woodlore a rozhodl se, že svůj život se bude ubírat směrem k přírodě, kam ho to vždy táhlo.  


  


Poprvé se na televizních obrazovkách objevil v roce 1994 při natáčení dokumentu o stopování pro BBC. Od té doby proběhlo několik dalších natáčení, ale nejznámější je rozhodně seriál Ray Mears v divočině. Ray v seriálu provází diváky divokou přírodou a ukazuje na způsoby jak v ní pomocí dovedností a znalostí žít a přežít. Představte si, že se ocitnete v divočině a nemáte s sebou jídlo, pití ani žádné nástroje. Seriál Ray Mears v divočině je o tom, jak přežít a poradit si s rozděláním ohně, postavením přístřešku, vyhledáním jídla a pití nebo ulovením zvěře.  


  


V pořadech s Rayem Mearsem můžete vidět, jak hraje s Inuity hry v iglú, pokouší se rozdělat oheň pomocí tření, chodí po horách nebo u řeky vyrábí kanoe z kůry. Nenosí přitom žádné značkové oblečení, ale pohodlné košile a kabáty. Nemá rád komerci a rozhodně nesouhlasí s tím, že je expertem na přežití. Víceméně si spíš užívá přírodu, která ho zkrátka baví taková, jaká je.  


 


Ray napsal spoustu knižních titulů, ale bohužel nejsou přeloženy do češtiny. Provozuje také školu o přežití v divočině, kde se každý může zúčastnit speciálních kurzů. Dokonce na základě svých letitých zkušeností navrhnul malý, lehký a téměř nerozbitný nůž Mora 510 Ray Mears s čepelí z uhlíkové oceli a plastovou rukojetí.  


http://www.raymears.com/


Foto © http://www.raymears.com