Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Revolver Kimber K6

front.post
front.public: 11. 05. 2019
000-obnoveny-obnoveny

Další člen do rodiny malých střelných zbraní pro skryté nošení je Kimber K6. Tento miniaturní revolver byl představen teprve nedávno. Na trhu je ještě k dostání verze Kimber K6s, který je ještě menší verzí dnes představovaného revolveru.


 


Kimber K6 byl na trh uveden na přelomu loňského a letošního roku, jedná se tedy o poměrně nový přírůstek do rodiny malých revolverů. Zbraň je totiž dlouhá necelých sedmnáct centimetrů při délce hlavně pouchých dvou palců. K6 je malá a velmi štíhlá zbraň, není proto divu, že využívá náboje slabší ráže, konkrétně tedy .357Mag. Do bubínkového zásobníku lze vtěstnat klasicky šest nábojů. Zbraň je vyrobena z lehkých ale zároveň odolných materiálů. Rukojeť je klasicky zdrsněna, aby se zabránilo vyklouznutí a hledí zbraně částečně nastavitelné.


 


 


 


Odpor spouště je nízký, což dovoluje zbraň používat i ženám. Mimo jiné Kimber K6 nedisponuje nikterak výrazným zpětným rázem, především kvůli slabšímu typu používané munice. Veškeré vlastnosti této zbraně ji tedy předurčují k sebeobraně a skrytému nošení. Další velkou výhodou zbraně je snadné rozebrání a vyčištění, k tomu navíc slouží příslušenství, který nový majitel obdrží při nákupu v kufříku spolu se zbraní. Zmínit je třeba také účinný dostřel, který dosahuje od padesáti do sta metrů, což je na takto malou zbraň jistě velmi slušný výkon. Maximální dostřel je poté ještě o několik desítek metrů delší.


 


Ačkoliv se jedná o zbraň, která je ve svém segmentu na trhu dosti vzácná nikoliv však výjimečná, prodejce si přesto nechá za koupi Kimber K6 pořádně zaplatit. Cena na tuzemském trhu se totiž pohybuje až kolo třiceti tisíc korun. Na mimoevropských trzích ji však lze sehnat o něco levněji.