Kontrola věku

Tyto stránky jsou určeny osobám starším 18ti let a výhradně odborníkům a podnikatelům v oblasti výroby a prodeje střelných zbraní a střeliva a vlastníkům zbrojního průkazu nebo zbrojní licence.
Stránky obsahují materiály o zbraních a střelivu a bojových sportech.

Potrvdit

Ruger KGP 141

front.post
front.public: 12. 04. 2019
000-obnoveny-obnoveny

Populární americká společnost Sturm, Ruger Company představuje svůj revolver řady KGP s modelovým označením 141. Jedná se o malý, přesto dostatečně robustní a odolný revolver s výborným palebným potenciálem.


 


Jedním z mnoha kvalitních produktů americké společnosti, jenž má sídlo v Connecticutu, je revolver Ruger KGP 141. Tato zbraň má nerezovou povrchovou úpravu a rukojeť je upravena tak, aby padla do ruky jakkoliv velké dlani. Honosí se robustním rámem, který je dostatečně odolný ale zároveň také dost pružný a flexibilní. Kapacita zbraně je sedm nábojů, tedy šest v bubínkovém zásobníku a jeden v komoře. Ruger KGP 141 využívá náboje ráže .357 Mag. Tedy dostatečně silnou munici. Využití zbraně je široké, díky své nízké váze, jen něco přes jeden kilogram, může být jedno z využití i osobní ochrana, protože malé rozměry jsou ideální ke skrytému nošení.


  


U této zbraně jsou k dispozici i stavitelná mířidla, která si může střelec nastavit dle vlastních preferencí. Pokud byla zmíněna rukojeť, musí se dodat, že ta je polstrovaná, což i při opakované střelbě zajišťuje střelci dostatečné pohodlí a minimalizuje únavu. Velmi snadná je i údržba zbraně, kterou lze jednoduše rozebrat a vyčistit. Zapomínat se nesmí ani na ruční pojistku proti náhodnému výstřelu. Ta je vyřešena elegantním umístěním na oku zbraně, opět konstruována pro co největší pohodlí uživatele.


 


Jelikož se jedná o renomovanou značku střelných zbraní, dá se očekávat, že si za ní nechá prodejce řádně zaplatit. Cena revolveru KGP 141 se pohybuje okolo 25 000 Kč, což se může na první pohled jevit jako poměrně nadsazená suma, uživatel za ní však dostane vysokou kvalitu a odolnost. U takto kvalitní zbraně jistě stojí za to si připlatit.